Arkadiusz Moryto rzucił 12 bramek! Ważna wygrana SMS-u ZPRP Gdańsk

Michał Gałęzewski

SMS ZPRP Gdańsk pokonał Mueller MKS Grudziądz 33:26 w pierwszym meczu 7. kolejki grupy A I ligi. Aż 12 bramek dla licealistów znad morza zdobył Arkadiusz Moryto.

Dla obu zespołów sobotnie spotkanie było niezwykle ważne. SMS ZPRP Gdańsk co prawda nie może ze względów regulaminowych spaść z ligi, jednak rokrocznie chcący wypromować się licealiści walczą o to, by nie musieć korzystać z tego zapisu. Mueller MKS potrzebował natomiast pierwszej wygranej, by zbliżyć się do reszty stawki.

Od początku meczu rozgrywanego w hali przy ulicy Kołobrzeskiej dominowali podopieczni Jana Prześlakiewicza. W 14. minucie po tym, jak na listę strzelców wpisał się pochodzący z Krakowa Arkadiusz Moryto, SMS ZPRP prowadził już 8:1. Szczypiorniści z Grudziądza co prawda późno, jednak w końcu zaczęli grać tak, jak wymaga od nich sztab szkoleniowy.

Beniaminek zaczął zbliżać się do SMS-u ZPRP. Tuż przed przerwą przewaga gdańszczan zmalała do zaledwie trzech trafień, a bramkę ustalającą wynik pierwszej połowy na 15:12 rzucił Michał Bartecki. Ambitni podopieczni Jarosława Knopika i Sylwestra Ziółkowskiego na początku drugiej części spotkania zbliżyli się do rywala jeszcze bardziej.

W 33. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Paweł Kruszewski było już tylko 16:14. Mimo obrony jeden na jednego, wielka pogoń Mueller MKS-u się jednak skończyła. Do końca spotkania bardzo dobrze grali gospodarze, a w szczególności Moryto, który rzucił 12 bramek i Szymon Sićko, autor siedmiu trafień.

SMS ZPRP Gdańsk - Mueller MKS Grudziądz 33:26 (15:12)

SMS ZPRP: Kozłowski, Wenta - Moryto 12, Sićko 7, Skuciński 3, Salacz 3, Ziółkowski 3, Marszałek 3, Harasymek 1, Piekarski 1 oraz Kryżanowski, Pedryc, Bartosik, Jarosiewicz.
Kary: 8 min.
Karne: 4/5.

Mueller MKS: Chmurski, T.Prietz - Kruszewski 6, Kostrzewa 4, Ossowski 3, Bartecki 2, Piernicki 2, Nalaskowski 2, Babicki 2, Wiśniewski 2, Orłowski 1, Mrozowicz 1, B.Prietz 1, oraz Pożoga.
Kary: 16 min.
Karne: 3/3.

Kary: SMS ZPRP - 8 min. (Harasymek 2 min., Skuciński 2 min., Krzyżanowski 2 min., Salacz 2 min.), Mueller MKS - 16 min. (Orłowski 2 min. - cz.k., Piernicki 2 min., Bartecki 2 min., Pożoga 2 min., Nalaskowski 2 min., Ossowski 2 min., Kruszewski 2 min., Babicki 2 min.).
Sędziowie: Krzemień, Wojciechowski.