O krok od sensacji - relacja z meczu Focus Park Kiper - Vive Kielce

Artur Wolski

Tak emocjonującego spotkania chyba nikt się nie spodziewał. Murowany faworyt ligi Vive Kielce przyjechał bowiem do Piotrkowa po pewne dwa punkty. Focus Park Kiper miał być ich dostarczycielem. I tak rzeczywiście było, tyle, że o te punkty trzeba było ciężko powalczyć. Przed meczem doszło do miłej uroczystości. Brązowi medaliści ostatnich Mistrzostw Świata otrzymali upominki od władz klubu Focus Park Kiper i miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

W Kielcach Vive wygrało wysoko 33:21, wydawało się zatem, że i tym razem lider bez problemu upora się z piotrkowskim zespołem. Tym bardziej, że Focus Park przystąpił do meczu bez chorego Arkadiusza Miszki . Tymczasem zaczęło się dobrze dla gospodarzy. W 5 minucie było 3:1, kielczanie mieli problemy z pokonaniem świetnie spisującego się w bramce Szymona Ligarzewskiego . 5 minut później było już jednak 5:4 dla Vive. W 15 minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie 8:6 i wydawało się, że jest już po meczu. Podopieczni Krzysztofa Kisiela nie chcieli jednak tanio sprzedać skóry. Świetnie grali w tym okresie bracia Płócienniczakowie . Do przerwy 14:13 dla gospodarzy.

Po zmianie stron pierwszą bramkę rzucił Tomasz Bodasiński i było już 15:13. Vive wzięło się do odrabiania strat, ale piotrkowianie tak łatwo nie ustępowali. Prowadzili nawet 21:19 (44 min). Od stanu 22:22 w 50 minucie kolejne trzy bramki rzucili przyjezdni i wydawało się, że zawodnicy Bogdana Wenty mają już pewne dwa punkty. Gospodarze doprowadzili jednak do wyniku 25:26 (56 min.). Wtedy przed szansą zdobycia wyrównującego gola stanął Tomasz Bodasiński. Rzutu karnego nie zamienił jednak na bramkę. Kolejne dwie bramki rzucili za to goście i to oni ostatecznie wygrali to emocjonujące spotkanie.

Trener Bogdan Wenta pochwalił piotrkowskich zawodników. Jego zdaniem rewelacyjne spotkanie zagrał przede wszystkim Szymon Ligarzewski. Piotrkowski bramkarz w pewnym momencie obronił nawet pięć rzutów pod rząd podczas jednej akcji! W drużynie Vive bardzo dobre zawody rozegrali Bartosz Konitz i Patryk Kuchczyński . Pierwszy miał 75 % skuteczności, a drugi 70%.

Focus Park Kiper - Vive Kielce 25:28 (14:13)

Focus Park Kiper: Ligarzewski - Bodasiński 8, Piętak 4, Zinchuk 2, J.Płócienniczak 5, Różański 2, P.Matyjasik 1, D.Płócienniczak 3, Kempys, Białaszek, Świerad, Parkhaniuk.

Vive: Kotliński, Kubiszewski - Krieger 1, Zaremba 3, Podsiadło 1, Kuchczyński 7, Jachlewski 5, Gliński 1, Rosiński 1, Konitz 7, Stankiewicz 2, Grabarczyk, Sadowski, Knudsen.
Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.