Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE / Na zdjęciu: David Miklavcić

Gazprom Liga SEHA: trzecia wygrana Vardaru. Osiem bramek Dujszebajewa

Maciej Wojs

Rośnie forma Vardaru Skopje. Po weekendowym zwycięstwem nad Telekomem Veszprem, we wtorek mistrzowie Macedonii pokonali na własnym parkiecie RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 32:31 w meczu Gazprom Ligi SEHA. To ich trzeci triumf w rozgrywkach.

Vardar do wygranej poprowadził duet Alex Dujszebajew - Timur Dibirow, który do spółki zdobył blisko połowę ze wszystkich bramek zespołu. Pierwszy z nich występ zakończył z ośmioma golami (w 11 próbach), drugi zaś pokonywał bramkarzy rywala siedmiokrotnie.

Gościom na nic zdały się świetne zawody w wykonaniu Stipe Mandalinicia, który po odejściu Luki Stepancicia wyrasta na czołowego strzelca zespołu. We wtorek 24-letni lewy rozgrywający rzucił dziewięć bramek, ale jego drużyna rywalizowała na równi z Vardarem tylko przez premierowe dwadzieścia minut gry i krótki okres w drugiej połowie.

Końcowe dziesięć minut pierwszej części zawodów Vardar wygrał 8:4, na przerwę schodząc przy prowadzeniu 19:16. Trzy trafienia zdobył w tym okresie powracający po poważnej kontuzji kolana Aleksander Derewień.

Rosyjski rozgrywający z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej i powoli wraca do wysokiej dyspozycji. Tego samego nie można na razie powiedzieć o Ivanie Cupiciu, który w lecie przeniósł się do Skopje z Vive Tauronu Kielce. W trzech pierwszych meczach w barwach nowej drużyny Chorwat rzucił tylko jedną bramkę. Wtorkowe spotkanie zakończył bez gola.

PPD postawiło się rywalom jeszcze tuż po przerwie, w 39. minucie doprowadzając na chwilę do remisu 22:22. Gospodarze ponownie jednak przejęli kontrolę nad meczem i kilka minut przed końcem wygrywali 30:27. Zagrzeb nie wykorzystał fatalnego dnia obu golkiperów Vardaru, którzy do spółki odbili raptem sześć piłek.

Triumf nad PPD to trzecie zwycięstwo drużyny Raula Gonzaleza w rozgrywkach. Mistrzowie Macedonii umocnili się na 1. miejscu w tabeli. Zespół z Zagrzebia z wygraną i porażką na koncie jest piąty.