WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Bundesliga: THW Kiel na zwycięskiej scieżce

Kamil Kołsut

Piąte zwycięstwo w tym sezonie Bundesligi odnieśli piłkarze ręczni THW Kiel. Podopieczni Alfreda Gislasona pokonali HBW Balingen-Weilstetten 26:23.

Początek meczu był wyrównany. Goście mocno postawili się rywalom w defensywie i jeszcze w 12. minucie remisowali na trudnym terenie 2:2. Kolejne akcje należały już jednak do rywali. Faworyci wrzucili wyższy bieg, zdobywając cztery bramki z rzędu. I ta przewaga utrzymała się aż do przerwy.

W drugiej połowie na parkiecie nie zmieniło się zbyt wiele. Gospodarze kontrolowali wynik, a pierwsze skrzypce na parkiecie grali bramkarze oraz błyskotliwy młodzian Nikola Bilyk. Jeszcze w 55. minucie zawodnicy z Balingen doprowadzili do wyniku 25:22, na więcej rywale im jednak nie pozwolili.

Kilończycy po sześciu meczach Bundesligi mają na koncie dziesięć punktów. Zawodnicy Gislasona tej jesieni przegrali tylko wyjazdowe spotkanie z HSG Wetzlar (24:27). W następnej kolejce THW zmierzy się z Füchse Berlin. Mecz zaplanowany na 5 października rozpocznie się o godzinie 19:00.