WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Liga Mistrzów: fatalne wieści dla Orlen Wisły Płock. Bjerringbro-Silkeborg wygrało w Kilonii!

Marcin Górczyński

Sensacja w Kilonii. W 12. kolejce Ligi Mistrzów Bjerringbro-Silkeborg wygrało 24:21 z THW Kiel i wciąż może wyprzedzić Orlen Wisłę Płock w walce o wejście do TOP 16 rozgrywek.

Oprócz słabszego fragmentu na początku meczu, spowodowanego głównie interwencjami Andreasa Wolffa, Bjerringbro-Silkeborg przez cały mecz utrzymywało kontakt z gospodarzami. Nic nie wskazywało jednak, by mieli przejąć inicjatywę. Wprawdzie Marko Vujinowi daleko było do swojej optymalnej dyspozycji, ale jego partnerzy z drugiej linii, na czele z Nikolą Bilykiem, nie schodzili poniżej przyzwoitego poziomu.

W końcówce sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Kilończycy nie mogli odnaleźć swojego rytmu i popełniali błędy, które nie przytrafiają się im zbyt często, m.in. w idealnej sytuacji Patrick Wiencek wszedł w pole bramkowe. Jedno to błędy graczy Zebr, drugie to znakomita forma mistrzów Danii. Soeren Rasmussen postawił w bramce mur, który od czasu do czasu potrafił sforsować jedynie Christian Zeitz. W ataku szalał natomiast zazwyczaj zawodnik drugiego planu - Nikolaj Nielsen. Prawy rozgrywający był nie do zatrzymania w ostatnich minutach, do tego znakomicie rozumiał się z Michaelem Knudsenem. Doświadczony obrotowy, najskuteczniejszy zawodnik meczu, rzucił dwie bramki decydujące o zwycięstwie 24:21.

Dzięki dwóm punktom, Bjerringbro zbliżyło się do TOP 16 rozgrywek. Mając lepszy bezpośredni bilans od Orlen Wisły Płock, traci do wicemistrzów Polski dwa oczka, ale rozegra jeszcze mecz z outsiderem z Szafuzy.

Wspomniana drużyna Kadetten zostawiła sporo sił na parkiecie w Paryżu. Mistrzowie Szwajcarii w pierwszej połowie dotrzymywali kroku milionerom ze stolicy Francji. Dwoił się i troił Gabor Csaszar (10 bramek w całym meczu), ale bez wsparcia kolegów wiele nie zdziałał.

Za ambitną walkę Kadeci zapłacili wysoką cenę po przerwie. Przez niemal dziesięć minut nie rzucili bramki i pozwolili odskoczyć PSG. Do zbudowania przewagi najbardziej przyczynili się Uwe Gensheimer i Luc Abalo.