WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: zawodniczki Korony Handball Kielce

PGNiG Superliga kobiet: Więckowska show. Korona Handball z cennym zwycięstwem

Aneta Szypnicka-Staniec

Szczypiornistki Korony Handball odniosły trzecie w tym sezonie zwycięstwo. Kielczanki pokonały na własnym parkiecie MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:28.

Spotkanie od początku było niezwykle wyrównane. Nieco lepsze otwarcie zaliczyły jednak przyjezdne, które po niespełna pięciu minutach miały już przewagę dwóch bramek. Zawodniczki Korony szybko wzięły się do pracy i błyskawicznie odrobiły tę stratę, a po chwili same wyszły na prowadzenie.

Już pierwsze minuty pojedynku pokazały, że pierwszoplanową postacią w drużynie gospodyń będzie Dominika Więckowska. Rozgrywająca była motorem napędowym ofensywy kielczanek i rzuciła pięć z sześciu trafień, które na swoim koncie miała Korona. W całych zawodach rzuciła natomiast aż trzynaście trafień.

Rywalki miały ogromny problem z powstrzymaniem jej ataków, ale same także dobrze spisywały się pod bramką i znów udało im się odskoczyć na dwa oczka. To było jednak ich ostatnie prowadzenie w całym meczu. Przy stanie 7:9 podopieczne trenera Popowicza zaliczyły serię czterech trafień bramek z rzędu i do końca pierwszej połowy pewnie kontrolowały wynik.

Nerwy u kieleckich kibiców ponownie pojawiły się na trochę ponad kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęły zawodniczki Korony i szybko udało im się powiększyć swoje prowadzenie. Sześć bramek straty nie zdemotywowało jednak szczypiornistek z Piotrkowa Trybunalskiego. Przyjezdne ambitnie rzuciły się do minimalizowania przewagi przeciwniczek i w końcu im się to udało. Na osiem minut przed ostatnią syreną na tablicy wyników znów widniał remis.

Nerwowa końcówkę lepiej rozegrały gospodynie i to one ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa 30:28.