Newspix / Wojciech Szubartowski / Na zdjęciu: Kinga Achruk

PGNiG Superliga Kobiet. MKS Perła - Metraco Zagłębie: mistrz lepszy od wicemistrza Polski!

Tomasz Rosiński

MKS Perła Lublin kontynuuje swoją zwycięska serię w PGNiG Superlidze Kobiet 2019/2020. Tym razem mistrzynie Polski uporały się przed własną publicznością z Metraco Zagłębiem Lubin (27:24).

Starcie mistrza z wicemistrzem Polski zapowiadało się bardzo ciekawie. Lublinianki przystępowały do rywalizacji z pozycji lidera, zaś Zagłębie przed sobotnią konfrontacją zajmowało 2. miejsce w tabeli.

Gospodynie rozpoczęły batalię z wysokiego "c" i w 5. minucie po trafieniu w wykonaniu Marty Gęgi prowadziły 3:0.

Z czasem nerwy opanowały przyjezdne, a swoje show rozpoczęła Adrianna Górna, która raz za razem posyłała piłkę do lubelskiej bramki. Po serii skutecznych zagrań swojej skrzydłowej Miedzowe wygrywały 8:5.

Gra była szarpana z obydwu stron. Szczypiornistki z Lublina wzmocniły defensywę, poprawiły się w ataku i tuż przed końcem pierwszej połowy odrobiły wszystkie straty (14:14).

Po zmianie stron przez 2/3 drugiej połowy na boisku trwała wyrównana walka i wynik oscylował wokół remisu.

Dopiero w ostatnich 10 minutach konfrontacji podopieczne Roberta Lisa podkręciły tempo, dzięki czemu objęły trzybramkowe prowadzenie, którego już nie oddały do końca zawodów. Ostatecznie MKS Lublin triumfował 27:24.