Newspix / Paweł Janczyk / Na zdjęciu: Łomża VIVE Kielce

PGNiG Superliga. Tym razem bez sensacji. Łomża VIVE Kielce bezlitosna dla Sandra SPA Pogoni Szczecin

Aneta Szypnicka-Staniec

Sandra SPA Pogoń Szczecin nie sprawiła kolejnej niespodzianki. Portowcy przegrali ze szczypiornistami Łomży VIVE Kielce 22:37. Mistrzowie Polski już od pierwszych minut starali się wybić rywalom piłkę ręczną z głów.

Szczypiorniści Pogoni przyjechali do Kielc jako sprawcy jednej z największych niespodzianek ostatnich sezonów. W pierwszej kolejce szczecinianie pokonali wicemistrzów Polski - Orlen Wisłę Płock (26:24). Nafciarze odbili się od ściany, obrona Portowców działała jak dobrze naoliwiona maszyna, w ataku niemal wszystko szło sprawnie - to był perfekcyjny początek rozgrywek.

W stolicy województwa świętokrzyskiego tak dobrze nie było. Mistrzowie Polski już pierwszych minutach całkowicie zdominowali rywali. Szczecinianie grali za szybko w ataku, zbyt pasywnie w obronie i po prostu bardzo nerwowo. Nieskuteczny rzut gonił nieskuteczny rzut, goście zaliczali stratę za stratą, a to była woda na młyn dla żółto-biało-niebieskich. Rafał Biały już w 7. minucie starcia poprosił o czas, ale krótka przerwa nie obudziła jego zawodników.,

Tałant Dujszebajew znów pomieszał w składzie - w pierwszej siódemce pojawili się Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev, Artsiom Karalek i Władisław Kulesz, który pierwszy mecz oglądali z trybun. Świetny początek spotkania zaliczył Arkadiusz Moryto - nie minęło nawet dziesięć minut spotkania, a skrzydłowy miał już na swoim koncie pięć bramek.

Gospodarze rozkręcali się z minuty na minutę, byli bezlitośni, a gracze Pogoni kompletnie nie wiedzieli jak przełamać ten schemat. Udało im się nieco uspokoić grę, ale było już za późno na prowadzenie wyrównanej walki z mistrzami Polski. Po trzydziestu minutach spotkania żółto-biało-niebiescy mieli przewagę trzynastu bramek.

Drugą połowę lepiej zaczęli szczecinianie, ale straty były zbyt duże, by zdołali je odrobić. Kielczanie zresztą bardzo szybko wrócili wcześniej wypracowanej rutyny i chociaż i oni nie ustrzegli się pomyłek, to było nic przy błędach popełnianych przez Portowców.

W 47. minucie w żółto-biało-niebieskich barwach zadebiutował Haukur Thrastarson - jeden z największych islandzkich talentów.