Instagram / Na zdjęciu: Kornelia Fiedkiewicz

Brawo Kornelia! Nowy rekord Polski i awans do finału MŚ

Dominika Pawlik

Kornelia Fiedkiewicz awansowała do finału mistrzostw świata na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Polka dokonała niesamowitej rzeczy.

To był udany dzień dla Kornelii Fiedkiewicz. Polska pływaczka ustanowiła nowy rekord Polski na 100 metrów stylem dowolnym. Uzyskany rezultat dał jej siódmy czas i awansowała dzięki niemu do finału.

Poprzednią rekordzistką Polski na tym dystansie była Katarzyna Wasick. Jej rezultat był najlepszym wśród pływaczek w naszym kraju przez blisko pięć lat.

Fiedkiewicz poprawiła go aż o 0,21. bowiem uzyskała czas 54,01. Najlepsza w eliminacjach okazała się Marritt Steenbergen. Ona popisała się znakomitym rezultatem wynoszącym 52,53.

Fiedkiewicz będzie pierwszą w historii Polką, która wystąpi w finale mistrzostw świata na długim basenie w "królewskiej" konkurencji.

W czwartek w finale na 50 metrów stylem grzbietowym płynęła Adela Piskorska. Polka zajęła szóste miejsce. Zwyciężyła Claire Curzan, druga była Iona Anderson, a trzecie miejsce zdobyła Ingrid Wilm.