Atacama Rally: Dobre otwarcie Rafała Sonika

Andrzej Prochota

W poniedziałek zawodnicy wzięli udział w prologu przed Atacama Rally. Wśród Polaków o Puchar Świata walczy Rafał Sonik - zwycięzca tegorocznego Rajdu Dakar.

Rafał Sonik zajął drugie miejsce na prologu Atacama Rally. Najszybszym zawodnikiem wśród quadowców był Mauro Almeida. Natomiast na trzecim miejscu zameldował się Ignacio Casale, z którym reprezentant Orlen Teamu toczył przez pewien czas zaciętą walkę w Rajdzie Dakar w roku 2015.

Wśród motocyklistów przed prawdziwym startem imprezy najlepsi byli Paulo Goncalves i Matthias Walkner, którzy krótką próbę pokonali w takim samym czasie - 58 sekund. Na trzecim miejscu uplasował się Toby Price.

Prawdziwe ściganie rozpocznie się we wtorek, gdy przed kierowcami do pokonania będzie ponad 195 kilometrów pierwszego odcinka specjalnego.