YouTube / Volleyball World / Magdalena Stysiak odpycha podczas akcji Kamilę Witkowską

Tego jeszcze nie było! Zobacz, co Polki zrobiły przy piłce setowej

Szymon Łożyński

To się nazywa przytomność umysłu. Niesamowicie przy piłce setowej dla Polek w meczu z Koreą Południową na MŚ siatkarek zachowała się Magdalena Stysiak. Tą akcję po prostu trzeba zobaczyć.

Bardzo dobrze w mistrzostwa świata siatkarek weszły reprezentantki Polski. W trzech dotychczasowych meczach pierwszej fazy grupowej biało-czerwone straciły tylko jednego seta, wygrywając kolejno z Chorwacją 3:1 i po 3:0 z Tajlandią i Koreą Południową.

I to właśnie w starciu z ostatnią z wymienionych drużyn podopieczne Stefano Lavariniego popisały się niesamowitą akcją przy stanie 24:18 dla naszych reprezentantek. Wówczas piłkę na drugą stronę siatki zaserwowała Agnieszka Korneluk, znana pod panieńskim nazwiskiem Kąkolewska.

Koreanki wyprowadziły atak, ale Polki, a dokładniej Joanna Wołosz, zdołały podbić piłkę w obronie. Wówczas przytomnością umysłu popisała się Magdalena Stysiak, która lekko popchnęła stojącą przy niej Kamilę Witkowską. Dzięki temu środkowa niemal rzutem zdołała wystawić piłkę do Zuzanny Góreckiej, która zdobyła punkt i Polki mogły cieszyć się z wygrania drugiego seta do 18.

Zaraz po tej akcji Magdalena Stysiak podbiegała do Kamili Witkowskiej, złapała ją za ramiona i z pewnością wyjaśniła, że popchnięcie miało na celu zdążenie do piłki i wyprowadzenie skutecznej akcji. Całą sytuację zobaczycie od 6 minuty i 54 sekundy na poniższym nagraniu:

W czwartek, w trójmiejskiej Ergo Arenie, reprezentacja Polski rozegra kolejne spotkanie fazy grupowej. Ich rywalkami będzie mocna drużyna Dominikany. Początek meczu o 20:30.

Oglądaj siatkówkę kobiet w Pilocie WP (link sponsorowany)