WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: PGE Skra Bełchatów

W Lidze Mistrzyń poznamy drugiego finalistę, w PlusLidze powalczy PGE Skra. Sprawdź siatkarski plan na czwartek

Jakub Fordon

Na czwartek zaplanowano rewanżowe spotkanie drugiego półfinału Ligi Mistrzyń. Fenerbahce Opet lub VakifBank dołączy do Eczacibasi Dynavit. Bliżej tego jest pierwsza z wymienionych ekip. W PlusLidze o 11. miejsce powalczy PGE Skra Bełchatów.

W tym sezonie tureckie drużyny zdominowały Ligę Mistrzyń. Do półfinału awansowały aż trzy zespoły ze Stambułu - Eczacibasi Dynavit, Fenerbahce Opet oraz VakifBank. Zestawienie uzupełniła włoska Igor Gorgonzola Novara.

Mimo że podopieczne selekcjonera reprezentacji Polski kobiet, Stefano Lavariniego, pierwszy mecz wygrały po tie-breaku, to w drugim nie urwały nawet seta. Ostatecznie to Eczacibasi Dynavit zameldowało się w finale.

W czwartek zespół ten pozna swojego rywala. Jednak pewne jest już, że dojdzie do tureckiej rywalizacji w samym finale. W drugim półfinale bowiem Fenerbahce Opet będzie rywalizować z VakifBankiem. W pierwszym meczu pierwsza z wymienionych drużyn zwyciężyła 3:0 i teraz musi wygrać jedynie dwa sety.

W tym sezonie VakifBank nie gra tak, jak oczekiwano. Obrońca tytułu jest o włos od tego, by pożegnać się z Ligą Mistrzyń. To tylko pokazuje, że zmiana Isabelle Haak na Paolę Egonu nie była udana, mimo iż Szwedka z Imoco Volley Conegliano odpadła jeszcze szybciej.

W PlusLidze walka o 11. miejsce nie wydaje się być ciekawa. Jednak będzie tam rywalizować czwarty zespół poprzedniego sezonu, PGE Skra Bełchatów. Jej przeciwnikiem będzie GKS Katowice.

W tym sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie. W Katowicach bełchatowianie wygrali bez straty seta, jednak PGE Skra nie potrafiła powtórzyć tego na własnym parkiecie. Ostatecznie przegrała ona po tie-breaku.

Wydaje się, że faworytem tej rywalizacji będzie zespół z Bełchatowa. Ale biorąc pod uwagę wyniki z tego sezonu, nie można być pewnym końcowego rezultatu. Jednak zaskoczeniem będzie to, jeżeli GKS zakończy sezon na wyższym miejscu niż PGE Skra.

Półfinał Ligi Mistrzyń:

Fenerbahce Opet Stambuł - VakifBank Stambuł, godz. 18:00 (transmisja w Polsacie Sport Premium 1)

Pierwszy mecz: 3:0 dla Fenerbahce.