Oszałamiający pościg i pewna wygrana polskich juniorek!

Anna Dmochowska

Drugi dzień rywalizacji grupowej Mistrzostw Europy Juniorek przyniósł reprezentacji Polski zwycięstwo w meczu z Węgrami. Biało-czerwone wygrały pewnie 3:0, wychodząc z bardzo trudnej sytuacji w trzecim secie. Tym samym poprawiły złe wrażenie, jakie pozostawiły po sobie po pierwszym spotkaniu ze Słowaczkami.

Pierwszą odsłonę lepiej zaczęły reprezentantki Węgier, ale Polki szybko odrobiły straty. Dzięki dobrej passie w polu zagrywki biało-czerwone wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca seta. Kolejnego rozpoczęły już bardzo dobrze i do końca utrzymywały pewną przewagę. Ale dwie przegrane partie niezwykle mobilizująco wpłynęły na Węgierki. Do drugiej przerwy technicznej trzeciego seta robiły właściwie to, co chciały - podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego przegrywały na drugim regulaminowym czasie 6:16! Po chwili jednak przyszedł czas na oszałamiającą pogoń i serię punktów Polek. Dzięki nim młode biało-czerwone wyszły z wręcz fatalnej sytuacji i bez straty seta wygrały mecz!

W kolejnym spotkaniu rywalkami Polek będą Włoszki. Pojedynek rozpocznie się w niedzielę 5 września o godz. 17:30.

polska.gifPolska - Węgry wegry.gif3:0
(25:21, 25:19, 25:23)

Polska: Ewelina Polak, Iga Chojnacka, Aleksandra Sikorska, Ewa Śliwińska, Zuzanna Czyżnielewska, Koleta Łyszkiewicz, Dorota Medyńska (libero) oraz Ewelina Tobiasz, Natalia Kurnikowska, Anna Grejman, Magdlaena Matusiak.
Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.