Puchar Challenge kobiet: Hermes Oostende potencjalnym rywalem Impela Wrocław

Agnieszka Kaszuba

W środowych meczach Pucharu Challenge kobiet doszło do aż pięciu złotych setów. Awans do kolejnej rundy wywalczył między innymi belgijski Hermes Oostende, który może być rywalem Impela Wrocław.

Z rozgrywkami pożegnało się w środę A.E.K. Ateny. Zespół Aleksandry Kruk wygrał mecz z holenderskim Sliedrecht Sport, ale w złotym secie niestety szczęścia już mu zabrakło. Szanse na triumf w Challenge Cup straciło też norweskie Stod Volley Steinkjer z Pauliną Szpak i Aleksandrą Szymańską w składzie. Zwycięstwo po tie-breaku zapewniło awans do kolejnej rundy Hermesowi Oostende. W 1/8 finału belgijska ekipa zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Impel Wrocław - VC Oudegem.

Wyniki 1/16 finału Challenge Cup kobiet:

A.E.K. Ateny - Sliedrecht Sport 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 27:25) złoty set: 14:16 Ateny
Teva Godolloi - Hajfa Volleyball 2:3 (18:25, 26:24, 23:25, 25:21, 15:17) złoty set: 8:15
OK Porec - Aurubis Hamburg 3:1 (25:22, 25:20, 19:25, 25:18) złoty set: 15:10
Asko Linz-Steg - Calcit Kamnik 1:3 (26:24, 17:25, 18:25, 19:25)
Asterix Kieldrecht - C.S.U. Targu Mures 3:0 (25:19, 25:15, 25:19) złoty set: 9:15
Hermes Oostende - Irmato Weert 3:2 (20:25, 21:25, 25:16, 25:17, 15:8)
Stod Volley Steinkjer - SF Paris Saint Cloud 1:3 (25:15, 16:25, 20:25, 15:25)
Kanti Schaffhausen - Vasas-Obuda Budapeszt 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)
Besiktasw Stambuł - Partizan Vizura Belgrad 3:0 (25:16, 25:23, 25:15) złoty set: 15:6

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!