Serie A: N'Gapeth poprowadził Casę Modena do wygranej z Trentino, słaby Bartman, epizod Kurka

Tomasz Rosiński

W 17. kolejce ligi włoskiej, zespoły ze Zbigniewem Bartmanem oraz Bartoszem Kurkiem w składach odniosły pewne zwycięstwa.

Casa w końcu się przełamała i w trzech setach uporała się z Trentino. Debiut-marzenie w ekipie z Modeny zaliczył Earvin Ngapeth, który zapisał na swoim koncie 17 "oczek" (64-proc. skuteczności w ataku).

Zbigniew Bartman wyszedł w podstawowym składzie modeńczyków, lecz po ośmiu atakach w pierwszym secie zmienił go Alen Sket. Bartman zakończył mecz z dorobkiem 2 punktów (25-proc. skuteczność; 2 błędy, 3 razy blokowany).

Trentino Volley - Casa Modena 0:3 (25:27, 19:25, 22:25)

Trentino Volley: Ferreira (11), Sole (10), Suxho (1), Lanza (8), Nelli (7), Burgsthaler (6), Colaci (libero) oraz Sintini, De Paola.

Casa Modena: Bartman (2), N'Gapeth (17), Sala (12), Beretta (4), Kovacević (1), Rezende (5), Mania (libero) oraz Donadio (libero), Sket (10), Deroo (5), Bossi.

MVP: Earvin Ngapeth (Casa)

***

Lube Banca odniosła swoje czternaste zwycięstwo w sezonie ligi włoskiej, tym razem pewnie pokonując zespół z Vibo Valentii.

Bartosz Kurek pojawił się na boisku tylko na chwilę w pierwszym secie. Polak w ostatnim czasie zmagał się z urazem pleców i trener Alberto Giuliani postanowił oszczędzać go, mając na uwadze ważniejsze mecze w Serie A oraz Pucharze Włoch.

Lube Banca Macerata - Tonno Callipo Vibo Valentia 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

Lube Banca Macerata: Kovar (10), Zajcew (20), Parodi (9), Baranowicz (2), Podrascanin (5), Stanković (6), Henno (libero) oraz Kurek.

Tonno Callipo Vibo Valentia: Steuerwald (5), Randazzo (8), Ogurcak (14), Crer (3), Forni (5), Gavotto (11), Farina (libero) oraz Plot, Trynidad, Presta.

MVP: Iwan Zajcew (Lube Banca)

***

Pozostałe mecze 17. kolejki Serie A:

CMC Ravenna - Altotevere Citta di Castello 3:1 (25:22, 25:21, 18:25, 25:23)

Bre Banca Lannutti Cuneo - Copra Piacenza 2:3 (28:30, 29:27, 25:22, 23:25, 10:15)

Andreoli Latina - Calzedonia Werona 2:3 (17:25, 19:25, 25:23, 25:23, 9:15)

Sir Safety Perugia - Exprivia Molfetta 3:1 (25:12, 25:20, 29:31, 32:30)