Kolejka pod znakiem gospodarzy - podsumowanie 10. kolejki Krispol Ligi

Jakub Artych

W sobotnich zmaganiach aż sześć razy triumfowali gospodarze. Kolejne zwycięstwa odniosły zespoły z Suwałk oraz Siedlec, które wróciły na właściwe tory.

Krispol zapewnił kibicom wiele emocji
Krispol Września - Pekpol Ostrołęka 3:2 (25:23, 25:21, 21:25, 22:25, 18:16)

Krispol: Chwastyniak, Marcin Iglewski, Antosik, Murdzia, Jasiński, Mateusz Iglewski (libero) oraz Wajdowicz, Skup, Dobosz i Kempiński

Pekpol: Szczygielski, Wdowiak, Milewski, Zalewski, Białek, Saczko (libero) oraz Boruch, Wierzbicki, Obermeler, Przybylski i Szałański

MVP: Mateusz Jasiński

Siatkarze Krispolu nie potrafili w sobotę utrzymać formy na równym i wysokim poziomie. Po dwóch wygranych setach w szeregi drużyny Marka Jankowiaka wkradło się rozluźnienie, które skrzętnie wykorzystali zawodnicy z Ostrołęki, doprowadzając do tie-breaka. Sprawy w swoje ręce wziął jednak nie kto inny jak Mateusz Jasiński. Przyjmujący po raz kolejny w tym sezonie zgarnął statuetkę dla najlepszego gracza spotkania. Już w środę 26 listopada ekipę z Wielkopolski czeka kolejny trudny, tym razem pucharowy mecz na własnym parkiecie z Camperem Wyszków.

[nextpage]

Drużyna z Suwałk złapała wiatr w żagle
Ślepsk Suwałki - LKS Łabędź Rzeczyca 3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

Ślepsk: Makowski, Winnik, Urbanowicz, Skrzypkowski, Rudzewicz, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Rawiak i Smoliński

Caro: Małachowski, Pawłowski, Sobczyński, Sobolewski, Stanisławajtys, Żyliński, Woroniecki (libero) oraz Kucharski, Kaczorowski

MVP: Łukasz Makowski

Po kryzysie w Suwałkach nie ma już śladu. Podopieczni trenera Piotra Poskrobki wygrali trzecie spotkanie z rzędu, nie tracąc w tym okresie nawet seta! Co prawda w dwóch ostatnich meczach Ślepsk mierzył swoje siły z najsłabszymi zespołami w lidze, to jednak progres w grze ekipy z Suwałk jest z pewnością zauważalny. Warto podkreślić również, iż drugi mecz z rzędu Łukasz Makowski został wybrany MVP spotkania. Co ciekawe, jeszcze kilka tygodni temu rozgrywający przebywał w Niemczech trenując z zespołem z Bundesligi. Obecnie jednak doświadczony kreator gry wyrasta na lidera ekipy z Suwałk.

[nextpage]

Podopieczni Przemysława Michalczyka wrócili z dalekiej podróży
Espadon Szczecin - Aluron Warta Zawiercie 3:2 (25:14, 20:25, 16:25, 25:13, 15:12)

Espadon: Kwiecień, Pietrzak, Nowak, Gałązka, Wołosz, Orłowski, Filipowicz (libero) oraz Dembiec (libero), Zabłocki, Kordysz i Cedzyński

Warta: Szarek, Syguła, Żłobecki, Dzierżanowski, Zborowski, Auguścik, Szatkowski (libero) oraz Zborowski, Mysera, Brożyniak i Janikowski

W spotkaniu beniaminków do rozstrzygnięcia potrzebny był piąty set. Nie oznacza to jednak, iż pojedynek w Szczecinie trzymał w napięciu do ostatniej piłki w każdej partii. Oba zespoły mocno falowały, nie potrafiąc utrzymać dobrej formy nawet przez jedną odsłonę. O wszystkim w sobotnim spotkaniu zadecydował tie-break, w którym minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Mimo porażki, goście z Zawiercia z optymizmem patrzą w przyszłość. Pod wodzą Dominika Kwapisiewicza beniaminek prezentuje się coraz lepiej i kwestią czasu jest, kiedy Aluron Warta zacznie regularnie punktować.

[nextpage]

KPS pnie się w górę tabeli
KPS Siedlce - AGH 100RK AZS Kraków 3:1 (25:22, 25:19, 21:25, 25:22)

KPS: Butryn, Fornal, Popik, Pietraszko, Łukasik, Stańczuk, Guz (libero) oraz Rejowski, Pruski

AGH: Górski, Dzierwa, Łaba, Surma, Akala, Gnatek, Głód (libero) oraz Halaba, Małysza, Walczykowski, Szalacha

MVP: Paweł Pietraszko

Drużyna z Siedlec znajduje się w podobnej sytuacji jak Ślepsk Suwałki. Ekipa z Mazowsza po niemrawym początku, obecnie złapała wiatr w żagle. W spotkaniu transmitowanym przez stację TVP Sport, siatkarze KPS-u zagrali jeden z najlepszych meczów w tym sezonie, w którym jednak nie ustrzegli się błędów. W trzecim secie przestój w grze gospodarzy wykorzystała drużyna z Krakowa, która wróciła do gry. W czwartej partii jednak KPS potwierdził swoją dominację w sobotnim spotkaniu. - Dobrze, że trafił się taki tydzień (trzy kolejne zwycięstwa), bo należał się nam chociaż za tę ciężką pracę. Również jest to dla kibiców, którzy licznie przychodzą na mecze. Cieszymy się, że jest pełna hala, bo to dla nich gramy - przyznał po spotkaniu dla sportsiedlce.pl trener Sławomir Gerymski.

[nextpage]

Lider nie zwalnia tempa
Camper Wyszków - Kęczanin Kęty 3:1 (25:21 ,23:25, 26:24, 25:21)

Camper: Zrajkowski, Wójcik, Kaczorowski, Rutecki, Kowalczyk, Woroniecki, Sobczak (libero) oraz Faryna, Wojtkowski, Szulik, Peszko i Główczyński

Kęczanin: Macionczyk, Behrendt, Macek, Pietruczuk, Biegun, Ciupa, Mariański (libero) oraz Błasiak, Ogrodniczuk, Szpyrka, Gandyk i Gaweł

MVP: Jakub Kowalczyk

Coraz trudniej przychodzą kolejne zwycięstwa w rozgrywkach mistrzowi I ligi. Podopieczni trenera Jana Sucha tym razem pokonali drużynę z Kęt, która postawiła liderowi bardzo trudne warunki. Niezwykle ważny w sobotnim spotkaniu był trzeci set, w którym na przewagi triumfowali gospodarze. Wynik tej partii mógł być jednak zupełnie inny, gdyż siatkarze Marka Błasiaka nie wykorzystali wielu swoich szans. Mimo porażki Kęczanin z pewnością może z optymizmem oczekiwać kolejnych spotkań w lidze. Czy ekipa z Małopolski wróci na zwycięską ścieżkę w starciu z KPS Siedlce?

[nextpage]

Siatkarze Jacka Nawrockiego doznali pierwszej porażki przed własną publicznością
SMS PZPS Spała - Victoria Wałbrzych 1:3 (23:25, 25:21, 21:25, 23:25)

Młodzi zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, jako jedyna drużyna w tej kolejce nie potrafiła przed własną publicznością zdobyć kompletu oczek. Na dodatek podopieczni trenera Jacka Nawrockiego dopiero pierwszy raz w tym sezonie zaznali goryczy porażki w Spale. Świetną serię SMS-u PZPS przerwał rewelacyjny beniaminek z Wałbrzycha, który dzięki wygranej utrzymał trzecie miejsce w lidze. Co zadecydowało o zwycięstwie gości? Kluczowe z pewnością okazało się większe doświadczenie siatkarzy Krzysztofa Janczaka, którzy końcówki partii rozgrywali wręcz wzorowo.

[nextpage]

Drużyna ze Świdnika tkwi w głębokim marazmie
Stal AZS PWSZ Nysa - ASPS AVIA Świdnik 3:0 (25:23, 25:13, 25:13)

Stal: Szczurek, Piotrowski, Dzikowicz, Nożewski, Długosz, Kalembka, Biniek (libero) oraz Makowski, D. Bułkowski, Biernat i Ziółkowski

Avia: Misztal, Konieczny, Łęgowski, Poinc, Kwiecień, Szaniawski, Sadowski (libero) oraz Woźniak, Dobrzyński i Skwarek

Forma siatkarzy Avii po raz kolejny w tym sezonie została brutalnie zweryfikowana. O ile w pierwszym secie podopieczni Krzysztofa Lemieszka byli równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy, to w kolejnych dwóch partiach zawodnicy ze Świdnika zostali zdemolowani przez rywali. Siatkarze Stali Nysa z kolei ponownie udowodnili wszystkim, iż będą w tym sezonie walczyć o czołowe lokaty w rozgrywkach. Do drugiego w tabeli Krispolu Września, zawodnicy trenera Janusza Bułkowskiego tracą zaledwie punkt. Na dodatek siatkarze AZS-u w następnej serii gier zagrają z beniaminkiem z Rzeczycy, którym w tym sezonie nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa.