Jastrzębski Węgiel zdobywcą Pucharu Prezesa WZK "Victoria"

Anna Kardas

Mijający weekend okazał się bardzo owocny dla graczy Jastrzębskiego Węgla. Siatkarze ze Śląska wywalczyli Puchar Prezesa WZK "Victoria" S.A.

Turniej rozegrano w dniach 12-13 września w Wałbrzychu, a rywalami jastrzębian była miejscowa Victoria oraz Stal AZS PWSZ Nysa, czyli mistrz i wicemistrz pierwszej ligi mężczyzn sezonu 2014/2015.

W sobotę podopieczni Marka Lebedewa bez straty seta pokonali nysan. Niedzielny pojedynek przeciwko Victorii okazał się bardziej zacięty. Gospodarze prowadzili już w setach 2:1, ale drużynie Jastrzębia-Zdroju udało się wyrównać i doprowadzić do tie-breaka. Siatkarze Victorii mieli w górze dwie piłki meczowe, tymczasem plany pokrzyżował rywalom świetną zagrywką Piotr Hain. Ostatecznie górą okazali się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla.

Zadowolenia ze swoich podopiecznych nie ukrywał Mark Lebedew. - Był to dla nas dobry weekend. Cieszę się, że zagraliśmy w tym turnieju, bo można było sprawdzić się w określonych sytuacjach boiskowych. Nasza grupa rozwija się, idzie do przodu, coraz lepiej radzi sobie z pokonywaniem przeszkód w danym meczu - skomentował szkoleniowiec.

W swoich przedsezonowych planach Jastrzębski Węgiel ma między innymi udział w międzynarodowym turnieju w Raciborzu oraz XI Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Wyniki turnieju o Puchar Prezesa WZK "Victoria" S.A:

12.09
TS Victoria PWSZ Wałbrzych - Stal AZS Nysa 1:3 (13:25, 25:22, 22:25, 20:25)

Jastrzębski Węgiel - Stal AZS Nysa 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Masny, Formela, Szafranowicz, Hain, Sobala, Mihułka (libero) oraz Strzeżek, Gil.

13.09
Jastrzębski Węgiel - TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:2 (18:25, 25:18, 22:25, 25:20, 16:14)

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Masny, Boruch, Hain, Formela, Szafranowicz, Mihułka (libero) oraz Muzaj, Gil, Szewczyk, Sobala, Śliż.