Materiały prasowe / Serie A / Na zdjęciu: Katarzyna Skowrońska-Dolata

Katarzyna Skowrońska wciąż najlepsza. Foppapedretti Bergamo na szczycie ligi włoskiej

Joanna Wyrostek

Katarzyna Skowrońska w obecnej formie byłaby wzmocnieniem każdej reprezentacji na świecie. Jest zdecydowaną liderką Foppapedretti Bergamo, a jej zespół po siedmiu kolejkach ligi włoskiej prowadzi w tabeli. Świetnie radzi sobie też Agata Witkowska.

Bardzo dobry początek sezonu we włoskiej lidze zaliczają dwie reprezentantki Polski: Katarzyna Skowrońska-Dolata i Agata Witkowska. Ich zespoły w sześciu meczach tylko raz schodziły z parkietu pokonane. W niedzielę zanotowały kolejną wygraną.

Zespół Witkowskiej Unet Yamamay Busto Arsizio stoczył dramatyczny, pięciosetowy pojedynek z Savino Del Bene Scandicci. W drużynie ze Scandicci grają tak utytułowane zawodniczki, jak Adenizia Da Silva, czy Valentina Arrighetti. To właśnie brazylijska środkowa jest w tym sezonie najjaśniejszą postacią w drużynie, co było widać także w pojedynku z Unet Yamamay. Zdobyła 18 punktów, z czego pięć blokiem.
W zespole z Busto Arsizio tradycyjnie mecz niemal w pojedynkę rozstrzygnęła Valentina Diouf. Włoszka atakowała aż 64 razy, zdobyła łącznie 30 punktów. Polska libero Agata Witkowska bardzo dobrze grała w obronie i całkiem nieźle radziła sobie w przyjęciu: na 29 odbiorów statystycy zapisali jej 66 procent pozytywnego i 48 perfekcyjnego przyjęcia. Drużyna Unet Yamamay wygrała ostatecznie 3:2 mimo, że przegrywała już 0:2 w setach.

Znacznie mniejsze emocje towarzyszyły spotkaniu Foppapedretti Bergamo z Saugella Team Monza. Jedynie czwarty set wygrany przed liderki Serie A kobiet 31:29 był zacięty. Katarzyna Skowrońska zdobyła 25 punktów, a jej zespół wciąż prowadzi w tabeli ligowej. W klasyfikacji najlepiej punktujących siatkarek całych rozgrywek polska atakująca zajmuje wysokie trzecie miejsce ze średnią 5,58 punktów na set. Prowadzi Samanta Fabris przed Valentiną Diouf.

Bardzo dobry mecz zagrała również Katarzyna Skorupa, która została wybrana MVP spotkania Imoco Volley Conegliano z Club Italia. Berenika Tomsia zapisała na swym koncie 11 punktów przy 38 - procentowej skuteczności. Conegliano z Polkami w składzie zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Znacznie gorzej wiedzie się Zuzannie Efimienko. Jej Metalleghe Sanitars Montichiari nie miało nic do powiedzenia w spotkaniu z Sudtirol Bolzano i jest drugie od końca w klasyfikacji Serie A. Polska środkowa zdobyła zaledwie 4 punkty, kończąc jedynie 2 z 6 ataków.

Wyniki spotkań 7. kolejki Serie A kobiet

Foppapedretti Bergamo - Saugella Team Monza (25:10, 20:25, 25:22, 31:29)
Imoco Volley Conegliano - Club Italia 3:0 (25:19, 25:20, 25:21)
Unet Yamamay Busto Arsizio - Savino Del Bene Scandicci 3:2 (20:25, 18:25, 25:22, 25:20, 15:11)
Metalleghe Sanitars Montichiari - Sudtirol Bolzano 0:3 (23:25, 15:25, 24:26)
Igor Gorgonzola Novara - Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena 3:0 (28:26, 25:20, 25:19)
Pomi Casalmaggiore - Il Bisonte Firenze 3:0 (25:16, 25:22, 25:18)