Materiały prasowe / FIVB / Rafał Buszek (ZAKSA) w ataku

KMŚ 2017: świetny start ZAKSY i PGE Skry! Zobacz tabele i komplet wyników 1. dnia

Olga Krzysztofik

Pierwszy dzień Klubowych Mistrzostw Świata 2017 był bardzo udany dla obu polskich zespołów. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaliczyła świetny comeback w starciu z Sarmayeh Bank VC, a PGE Skra Bełchatów pewnie ograła Shanghai VC.

Inauguracja Klubowych Mistrzostw Świata 2017 była dla obu przedstawicieli PlusLigi bardzo dobra. Jako pierwsi do walki przystąpili mistrzowie Polski. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrywała już 0:2 z Sarmayeh Bank Volleyball Club, gdy zaliczyła fenomenalny comeback, zwyciężając 3:2. Seta przesądzającego o tie-breaku kędzierzynianie wygrali 31:29!

Mniej emocji było w spotkaniu PGE Skry. Bełchatowianie zagrali przeciwko Shanghai Volleyball Club, któremu nie pozwolili na zbyt wiele. Podopieczni Roberto Piazzy pokonali rywali 3:0.

Ponadto dwa pozostałe mecze kończyły się po trzech setach. W grupie A, gdzie gra ZAKSA, doszło do niespodzianki - aktualny klubowy mistrz świata po złej grze został rozbity przez Cucine Lube Civitanova. Natomiast w grupie B, w której występuje PGE Skra, Zenit Kazań odniósł pewne zwycięstwo z Personal Bolivar.

Po 1. dniu zmagań w fazie grupowej zarówno ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jak i PGE Skra Bełchatów zajmują drugie lokaty w swoich grupach.

Wyniki 1. dnia Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy 2017 (12.12):

Grupa A - Opole

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sarmayeh Bank Volleyball Club 3:2 (19:25, 20:25, 25:16, 31:29, 17:15)
Sada Cruizero - Cucine Lube Civitanova 0:3 (21:25, 16:25, 18:25)