Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski

Liga Narodów. Jedna wygrana Polek po trzech meczach. Zobacz tabelę

Krzysztof Sędzicki

To był mecz pełen walki, ale nie udało się zdobyć nawet punktu. Reprezentacja Polski siatkarek przegrała z Turcją 1:3 trzeciego dnia rywalizacji w Lidze Narodów w Rimini. Zobacz, jak wygląda tabela rozgrywek po tym spotkaniu.

Po pierwszym, wygranym spotkaniu z Włoszkami 3:2 apetyty na dobry wynik polskich siatkarek zostały rozbudzone. Dzień później jednak przyszła porażka z Serbkami w czterech setach. Trzeba jednak oddać obu tym zespołom, że grały w składach dalekich od podstawowych i optymalnych.

Jednak reprezentacja Turcji, z którą mierzyły się Polki w czwartek, do Rimini przyleciała w niemal optymalnym składzie. Pierwszego dnia Ligi Narodów wygrały z Serbią po tie-breaku, a w środę rozbiły w pył Włoszki w trzech partiach.

Mecz Polska - Turcja nie był jednak jednostronny. Biało-Czerwone przegrały pierwszą partię do 23, ale w drugiej pokonały przeciwniczki 27:25. Dwa kolejne sety wicemistrzynie Europy rozstrzygnęły już na swoją korzyść, a pozwoliły zdobyć Biało-Czerwonym 23 i 20 punktów.

Teraz przed Polkami trzy dni przerwy od grania. W poniedziałek czeka je starcie z Koreą Południową.