PAP / Na zdjęciu: reprezentanci Polski

ME siatkarzy. Zobacz tabelę po ostatnim meczu grupowym Polaków

Dominika Pawlik

Reprezentacja Polski zakończyła zmagania grupowe z kompletem zwycięstw. Na zakończenie swojego występu w Krakowie pokonała Ukrainę (3:0) i do tabeli dopisała trzy punkty.

To były ciekawe dni dla kibiców polskiej reprezentacji. Po powrocie z nieudanych dla siebie igrzysk olimpijskich siatkarze trenowali w Spale. Do mistrzostw Starego Kontynentu przystąpili w roli jednych z faworytów.

Po średnio efektownym starcie i przegraniu seta z Portugalią (3:1), Biało-Czerwoni po horrorze pokonali Serbię (3:2), a następnie rozprawili się z Grecją (3:1) i Belgią (3:0). Po dniu przerwy zwyciężyli jeszcze z Ukrainą. O zwycięstwo w grupie nasza kadra rywalizowała właściwie tylko z Serbami.

Z każdej grupy wychodzą po cztery najlepsze ekipy. Zespół Vitala Heynena przeniesie się teraz do Gdańska, gdzie zagra w 1/8 i ewentualnej 1/4 finału. Decydujące spotkania zostaną rozegrane w Katowicach.