WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarki Grupy Azoty Chemika Police

Piękny legionowski sen dobiegł końca. Mistrz Polski się odkuł

Krzysztof Sędzicki

Jeśli ktoś ostrzył sobie apetyty na długie niedzielne granie, to ten mecz mógł go rozczarować. Grupa Azoty Chemik Police pewnie pokonał u siebie IŁ Capital Legionovię Legionowo w trzech setach, a cała operacja zajęła nieco ponad 90 minut.

Mistrzynie kraju musiały podnieść się po bolesnej porażce w Łodzi z ŁKS-em Commercecon poniesionej przed tygodniem. Z kolei legionowianki kilka dni wcześniej przedłużyły swoją serię zwycięstw do dziesięciu pokonując Grot Budowlanych Łódź 3:2.

- Każda z nas celuje jak najwyżej. Postaramy się utrzymać tę passę jak najdłużej. Oby do końca sezonu, by wspiąć się na jak najwyższe miejsce i w play-offach walczyć o medale. Każda pozycja jest ważna. Dopiero po połączeniu tych wszystkich elementów wszystko działa jak w zegarku. Mamy ogromne szczęście, że na każdej pozycji mamy utalentowane i doświadczone siatkarki - mówiła po poprzednim starciu środkowa Aleksandra Gryka.

Jednak na Pomorzu Zachodnim drużyna trenera Alessandro Chiappiniego zmieniła się nie do poznania i była to metamorfoza negatywna. W kadrze na to spotkanie nie znalazła się Gyselle de la Caridad Silva Franco, więc na prawym skrzydle wystąpiła Daria Szczyrba, ale drużynie z Mazowsza wyraźnie brakowało mocy w ataku. Olivia Różański gdyby tylko mogła, rozniosłaby ze złości całą halę w Policach, ale notowała bardzo słabe statystyki, a żadna z koleżanek nie wzięła na siebie ciężaru zdobywania punktów. A gospodynie robiły swoje i wygrały do 16.

Standardowo atutami Grupy Azoty Chemika były mocne i skuteczne uderzenia Jovany Brakocević-Canzian oraz murowanie siatki za pomocą Agnieszki Kąkolewskiej i Igi Wasilewskiej. W drugiej części gry Novianki trzymały się w grze tylko przez pierwsze pół seta. Im bliżej było końca, tym bardziej policzanki odjeżdżały. Grały dużo pewniej i skuteczniej. W efekcie zwyciężyły 25:19.

Gdy okazało się, że w partii numer trzy gra IŁ Capital Legionovii magicznie się nie poprawiła, trener Chiappini sięgnął po zawodniczki z kwadratu dla rezerwowych, ale na ratowanie tego spotkania było już za późno. Tu warto odnotować, że pod koniec meczu okazję do debiutu w barwach polickiej drużyny otrzymała amerykańska skrzydłowa Dani Drews, która udanym atakiem zakończyła seta wygraną jej zespołu 25:18.

Tym samym piękny sen drużyny z Legionowa w postaci serii dziesięciu wygranych właśnie się skończył. Teraz obie ekipy czeka walka w 1/8 finału Tauron Pucharu Polski. IŁ Capital Legionovia w środę zagra w Sosnowcu z pierwszoligowym Asotrą Płomieniem, a Grupa Azoty Chemik w sobotę podejmie Jokera Świecie.

Mecz w Policach był - jak się okazało - jedynym rozegranym tego dnia w Tauron Lidze. Pierwotnie też o 12:30 w Świeciu Joker miał podjąć BKS BOSTIK Bielsko-Biała, ale ze względu na pozytywne wyniki testów na koronawirusa w ekipie gości, spotkanie zostało przełożone.

Grupa Azoty Chemik Police - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

Grupa Azoty Chemik: Kowalewska, Łukasik, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Milenković, Wasilewska, Stenzel (libero) oraz Czyrniańska, Naiane, Lipska, Drews.

IŁ Capital Legionovia: Grabka, Różański, Tokarska, Szczyrba, Erkek, Gryka, Lemańczyk (libero) oraz Dąbrowska, Szymańska, Damaske.

MVP: Jovana Brakocević-Canzian (Grupa Azoty Chemik).