PAP / Grzegorz Momot

Raw Air: wielkie pieniądze dla Kamila Stocha! Sprawdź, ile wygrali najlepsi w turnieju

Szymon Łożyński

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs skoków w Vikersund, zaliczany do Pucharu Świata w lotach i Raw Air. W całym norweskim turnieju Polak zajął 2. miejsce, a zwyciężył Stefan Kraft. Najlepsza trójka tych zawodów otrzymała spory zastrzyk gotówki.

Triumfator Stefan Kraft zgarnął 60 tys. euro, czyli ponad 240 tys. złotych. Powodów do narzekań nie ma również Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi w całym turnieju musiał uznać wyższość tylko Austriaka, co pozwoliło mu wzbogacić się o 30 tys. euro, a więc około 120 tys. złotych.

3. miejsce w Raw Air zajął Andreas Wellinger. Niemiec wzbogaci swoje konto o 10 tys. euro, a więc o ponad 40 tys. złotych. Dla Wellingera to jednak tylko mała rekompensata, bowiem nasz zachodni sąsiad jest największym przegranym turnieju.

Na półmetku niedzielnego konkursu w Vikersund podopieczny Wernera Schustera zajmował 1. miejsce i cały czas prowadził w cyklu. W finale Niemiec wylądował jednak tylko na 166. metrze, co oznaczało spadek w konkursie na 18. lokatę i utratę zwycięstwa w Raw Air na rzecz Stefana Krafta. Wellinger po swoim skoku był bardzo rozgoryczony.

W norweskim turnieju, który ma stanowić alternatywę dla Turnieju Czterech Skoczni, dodatkowe nagrody finansowe otrzymuje tylko najlepsza trójka w klasyfikacji generalnej. Tym samym łącznie organizatorzy przygotowali w puli nagród 100 tys. euro czyli 400 tys. złotych. To więcej niż podczas niemiecko-austriackiego Turnieju Czterech Skoczni.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)