PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Zmiana lidera Pucharu Narodów. Polacy nadal na trzecim miejscu

Mateusz Kozanecki

Norwegia została nowym liderem klasyfikacji Pucharu Narodów. Spory w tym udział miał Daniel Andre Tande - zwycięzca niedzielnego konkursu indywidualnego w Wiśle. Na trzeciej pozycji utrzymali się Polacy.

W sobotę pierwszymi liderami klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów zostali Austriacy, którzy zwyciężyli w konkursie drużynowym. Po niedzielnych zmaganiach indywidualnych podopieczni Andreasa Feldera nie zdołali utrzymać swojej pozycji.

Na pierwsze miejsce wskoczyli Norwegowie, przede wszystkim dzięki wygranej Daniela Andre Tande. Aktualnie zawodnicy z tego kraju zdobyli do klasyfikacji 545 punktów. Na drugiej pozycji znajdują się Austriacy (458 pkt).

Trzecią lokatę zdołali utrzymać Polacy, którzy w niedzielę mieli zaledwie trzech przedstawicieli w finałowej serii. Na dorobek 102 punktów złożyło się 3. miejsce Kamila Stocha, 7. Dawida Kubackiego i 25. Macieja Kota.

W nadchodzący weekend skoczkowie rywalizować będą na skoczni w Ruce. Zarówno 30 listopada, jak i 1 grudnia przeprowadzone zostaną konkursy indywidualne.