Getty Images / David S. Bustamante / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Poznaliśmy rywala Huberta Hurkacza w III rundzie Rolanda Garrosa. Polak z szansą na rewanż za niedawną porażkę

Jakub Fordon

Hubert Hurkacz awansował w czwartek do III rundy Rolanda Garrosa. Wiemy już, kto będzie kolejnym rywalem wrocławianina. Polak będzie miał okazję zrewanżować mu się za niedawną porażkę.

Hubert Hurkacz w czwartek rozprawił się w trzech setach z kolejnym Włochem - Marco Cecchinato 6:1, 6:4, 6:2 i awansował do III rundy Rolanda Garrosa. Znamy już tenisistę, który będzie kolejnym rywalem Polaka.

Przeciwnika Hurkacza wyłoniło spotkanie Francesa Tiafoe z Davidem Goffinem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Belg, który pokonał Amerykanina 3:6, 7:6(1), 6:2, 6:4.

Dla Polaka starcie z Goffinem będzie okazją do rewanżu. Belg w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie pokonał Hurkacza 7:6(8), 7:6(2).

Rozstawiony z numerem 24. Amerykanin nie był faworytem starcia z Goffinem, który w tym sezonie dobrze radzi sobie na kortach ziemnych. Belg zwyciężył w Marrakech w swoim pierwszym turnieju na tej nawierzchni.

Spotkanie lepiej rozpoczął jednak Tiafoe, który przełamał rywala w jego drugim gemie serwisowym i do samego końca utrzymał szybko zdobytą przewagę. Więcej emocji dostarczył drugi set, w którym doszło do tie-breaka. W nim Goffin nie pozostawił złudzeń Amerykaninowi i wyrównał stan meczu.

W trzeciej partii od wyniku 2:2 Belg wygrał cztery gemy z rzędu, przełamując przy tym dwukrotnie rywala i objął prowadzenie w meczu. W kolejnym secie obaj tenisiści utrzymywali swoje podania, jednak w końcówce break pointy wypracował sobie Goffin i wykorzystał drugiego z nich. 31-latek przy swoim serwisie postawił kropkę nad "i", meldując się w III rundzie Rolanda Garrosa.