East News / Na zdjęciu: Rafael Nadal

International Premier Tennis League: Udany debiut Nadala, kolejne zwycięstwa Williams

Rafał Smoliński

Rafael Nadal rozegrał w poniedziałek pierwsze w karierze mecze w International Premier Tennis League. Kolejny udany występ zaliczyła natomiast liderka rankingu WTA, Serena Williams.

Rafael Nadal walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Broniący tytułu Micromax Indian Aces rozgromili Obi UAE Royals 30:18, wygrywając wszystkie sety. Najpierw w grze mieszanej prowadzenie hinduskiej ekipie dali Rohan Bopanna i Sania Mirza. Potem swoje zrobili Samantha Stosur i Fabrice Santoro, a na koniec 12 gemów zdobył Nadal, który zaprezentował się najpierw w deblu wspólnie z Ivanem Dodigiem, by zwieńczyć cały mecz zwycięstwem nad Tomasem Berdychem w singlu. Tym samym drużyna Micromax Indian Aces, do której dołączy w Nowym Delhi Agnieszka Radwańska, pozostała jedynym niepokonanym zespołem w IPTL.

W drugim meczu dnia Philippine Mavericks pokonali Legendari Japan Warriors 25:21. Na prowadzenie wyprowadził zespół gospodarzy Mark Philippoussis, ale ekipa z Japonii zmniejszyła stratę po tym, jak Philipp Kohlschreiber pokonał Richarda Gasqueta. Wówczas do akcji wkroczyła Serena Williams. Amerykanka wygrała najpierw miksta w parze z Milosem Raoniciem, a następnie singla. Jej rywalką była początkowo Kurumi Nara, która pokonała Serenę w Kobe, ale Japonkę przy stanie 0:3 zastąpiła Mirjana Lucić-Baroni. Philippine Mavericks odnieśli trzecie zwycięstwo w IPTL, ale w tabeli spadli na drugie miejsce, gdyż wyprzedzili ich Micromax Indian Aces. Dwie najlepsze ekipy ligi spotkają się we wtorek, w ostatnim meczu turnieju w Manili.

Set 2.: Richard Gasquet - Philipp Kohlschreiber 3:6
Set 3.: Milos Raonić / Serena Williams - Pierre-Hugues Herbert / Mirjana Lučić-Baroni 6:4
Set 4.: Serena Williams - Mirjana Lučić-Baroni (Kurumi Nara) 6:3
Set 5.: Treat Huey / Édouard Roger-Vasselin - Leander Paes / Pierre-Hugues Herbert 4:6