PAP/EPA / TONI ALBIR

ATP Estoril: David Ferrer wygrał pierwszy mecz od stycznia, turniej już bez tenisistów gospodarzy

Marcin Motyka

David Ferrer w dwóch setach pokonał Frederico Ferreirę Silvę w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Estoril. Inny reprezentant gospodarzy, Pedro Sousa, nie sprostał Gillesowi Mullerowi.

Tak złej serii David Ferrer jeszcze nigdy nie notował. Hiszpan, niegdyś trzeci tenisista świata, na wygrany mecz czekał od stycznia, kiedy to w Australian Open pokonał Ernesto Escobedo. - Nie regeneruję się już w tak szybkim tempie co kiedyś. Nie jestem tą samą osobą pod względem fizycznym - tłumaczył swoją słabszą dyspozycję.

Ale w czwartek Ferrer mógł w końcu sobie przypomnieć jak smakuje zwycięstwo. Po czterech miesiącach i pięciu kolejnych meczach bez wygranej wreszcie opuszczał kort jako triumfator. Choć należy podkreślić, że nie miał zbyt wymagającego rywala. W II rundzie turnieju ATP w Estoril wygrał bowiem z Frederico Ferreirą Silvą, 426. graczem świata.

Teraz przed Ferrerem trudniejsze wyzwanie. W ćwierćfinale zagra z Ryanem Harrisonem. Będzie to czwarte starcie tych tenisistów. Wszystkie poprzednie wygrał Hiszpan, ale za każdym razem tracił przynajmniej jednego seta.

W Millennium Estoril Open 2017 po raz pierwszy w historii w 1/8 finału turnieju głównego cyklu znalazło się czterech reprezentantów Portugalii. Do półfinału nie awansował jednak ani jeden. Gastao Elias i Joao Domingues odpadli w środę, natomiast w czwartek prócz Ferreiry Silvy porażkę poniósł także Pedro Sousa, który w dwóch setach uległ Gillesowi Mullerowi.

Rozstawiony z numerem trzecim Muller zwycięstwo zawdzięcza świetnej dyspozycji serwisowej. W ciągu 67 minut gry posłał osiem asów, popełnił jeden podwójny błąd, ani razu nie dał się przełamać, a przy własnym podaniu zdobył 40 z 54 rozegranych punktów.

- W poprzednich latach nie wygrywałem wielu meczów na mączce, co było dla mnie frustrujące, bo chcę wygrywać na wszystkich nawierzchniach. Ale w tym sezonie zmieniłem nieco swoje przygotowania i na 10 dni udałem się do Monte Carlo. Jak na razie ta zmiana przynosi mi skutek - powiedział Luksemburczyk, który w ćwierćfinale zagra z Taro Danielem. Japończyk w II rundzie pokonał 6:4, 6:4 Bjorna Fratangelo.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 482 tys. euro
czwartek, 4 maja

II runda gry pojedynczej:

Gilles Muller (Luksemburg, 3) - Pedro Sousa (Portugalia, WC) 6:3, 6:2
David Ferrer (Hiszpania, 4/WC) - Frederico Ferreira Silva (Portugalia, WC) 6:3, 6:4
Taro Daniel (Japonia) - Bjorn Fratangelo (USA, Q) 6:4, 6:4