PAP/EPA / NIC BOTHMA

Wimbledon: Novak Djoković pod dachem kortu centralnego awansował do ćwierćfinału

Rafał Smoliński

Novak Djoković jako ostatni awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu 2017. We wtorkowym pojedynku, rozegranym pod dachem kortu centralnego, Serb pokonał w trzech setach Francuza Adriana Mannarino.

Pojedynek Serba z Francuzem w dosyć ciekawych okolicznościach nie został w poniedziałek rozegrany pod dachem kortu centralnego. Organizatorzy poinformowali obu tenisistów, że postanowili przełożyć mecz na wtorek ze względów bezpieczeństwa, ponieważ obawiano się przemieszczenia sporej grupy kibiców z trybun kortu 1 na główną arenę. W tym czasie na obiektach All England Clubu przebywało około 30 tys. fanów.

Spotkanie rozpoczęło się zatem we wtorek o godz. 13:00 naszego czasu. Widać było, że Novak Djoković chce w miarę szybko zakończyć sprawę. W partii otwarcia Serb przełamał dwukrotnie i pewnie wygrał 6:2. W drugim secie także błyskawicznie wysunął się na 3:0, ale wówczas dał o sobie znać Adrian Mannarino, którego w 2013 roku zatrzymał w IV rundzie Wimbledonu Lukasz Kubot.

Po ładnej akcji Francuz odrobił stratę breaka w siódmym gemie, a następnie doprowadził do wyrównania. O losach seta zadecydował tie break, w którym tenisista z Soizy prowadził na pierwszej zmianie stron 4-2. Wystarczyło jednak, że były lider rankingu ATP przestał popełniać proste błędy i punkty szybko powędrowały na jego konto. "Nole" wygrał tę rozgrywkę i było już 2-0 w setach.

W trzeciej odsłonie wielkiej niespodzianki nie było. Djoković mimo problemów z prawym barkiem przełamał już w trzecim gemie i w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Kilkanaście minut później wykorzystał trzeciego meczbola i wygrał ostatecznie 6:2, 7:6(5), 6:4. Serb powtórzył tym samym zeszłoroczny wynik z II rundy, gdy również był lepszy od Francuza w trzech setach.

Djoković po raz dziewiąty awansował do ćwierćfinału Wimbledonu. O miejsce w półfinale rozstawiony z "dwójką" tenisista powalczy w środę z Czechem Tomasem Berdychem. Z kolei Mannarino, który w trakcie wtorkowego spotkania narzekał na uraz pleców, nie osiągnął jeszcze ćwierćfinału w żadnym turnieju wielkoszlemowym.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)