Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Ivo Karlović

ATP Barcelona: Ivo Karlović obronił meczbole i pokonał Tommy'ego Robredo. Pablo Cuevas stracił cztery gemy

Marcin Motyka

Ivo Karlović obronił dwa meczbole i w trzech setach pokonał Tommy'ego Robredo w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Barcelonie. Dalej grają także Pablo Cuevas, Benoit Paire i Stefanos Tsitsipas.

Mimo 35 lat oraz wielu problemów zdrowotnych, Tommy Robredo nie poddaje się i ciągle chce rywalizować na tenisowych arenach. W poniedziałek, w I rundzie turnieju ATP w Barcelonie, Hiszpan rozegrał pierwszy pojedynek w głównym cyklu od zeszłorocznego Rolanda Garrosa. Zmierzył się z innym weteranem, 39-letnim Ivo Karloviciem, i był bardzo bliski odniesienia zwycięstwa. W tie breaku drugiego seta nie wykorzystał jednak dwóch meczboli i ostatecznie przegrał 7:6(5), 6:7(8), 4:6.

Karlović, który zapisał na swoim koncie 29 asów, 89 proc. wygranych punktów po trafionym pierwszym podaniu i dwa przełamania, tym samym podwyższył na 4-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Robredo. W II rundzie Chorwat zagra z innym Hiszpanem, Roberto Bautistą, turniejową "ósemką".

W meczu otwarcia Barcelona Open BancSabadell 2018 Benoit Paire, który wyjawił, że w od kilku miesięcy zmaga się z załamaniem psychicznym, w trzech setach pokonał Nicolasa Jarry'ego. Francuz (dziesięć asów i trzy przełamania) w kolejnej fazie zmierzy się z Pablo Carreno.

Pierwszym rywalem rozstawionego z numerem 14. Kei Nishikori, mistrza turnieju w Barcelonie z lat 2014-15, będzie Guillermo Garcia-Lopez. Hiszpan w poniedziałek po dwóch tie breakach pokonał innego Japończyka, Yuichiego Sugitę. Z kolei oznaczony "czwórką" David Goffin na otwarcie powalczy z Marcelem Granollersem, który okazał się lepszy od Michaiła Kukuszkina.

W meczu dwóch 19-latków Stefanos Tsitsipas ograł 6:4, 6:1 kwalifikanta Corentina Mouteta. O III rundę Grek zagra z Diego Schwartzmanem, turniejową "siódemką". Tymczasem amerykański przedstawiciel pokolenia "Next Gen", 21-letni Jared Donaldson, nie sprostał Rogerio Dutrze Silvie.

Nieudane debiuty w turnieju w Barcelonie zanotowało dwóch reprezentantów gospodarzy - Pedro Martinez i Ricardo Ojeda. Ten pierwszy po 158-minutowej batalii uległ Dusanowi Lajoviciowi. Z kolei Ojeda, który do głównej drabinki przebijał się przez eliminacje, ugrał ledwie cztery gemy w konfrontacji z Pablo Cuevasem.

Leonardo Mayer w 63 minuty wygrał 6:3, 6:0 z Mischą Zverevem i w II rundzie stanie naprzeciw Karena Chaczanowa. Inny utalentowany Rosjanin, Andriej Rublow, wycofał się z turnieju, a jego miejsce jako tzw. "szczęśliwy przegrany" zajął Ernesto Escobedo. Amerykanin w premierowym pojedynku zmierzy się z Malekiem Jazirim, który wyeliminował Tennysa Sandgrena.

Barcelona Open BancSabadell, Barcelona (Hiszpania)