Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Roland Garros: dwa sety dla Huberta Hurkacza. Mecz Polaka przerwany przez deszcz

Mecz Huberta Hurkacza z Tennysem Sandgrenem w I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa został przerwany przez deszcz przy prowadzeniu Polaka 2-0 w setach.

Hubert Hurkacz (ATP 188) notuje wielkoszlemowy debiut. W I rundzie Rolanda Garrosa Polak, który przeszedł trzystopniowe kwalifikacje, trafił na Tennysa Sandgrena (ATP 54), ćwierćfinalistę tegorocznego Australian Open.

Prezentujący niezwykle cierpliwy, sprytny i skuteczny tenis Hurkacz wygrał dwa pierwsze sety z Amerykaninem, oba 6:2. Polak stracił w nich tylko sześć punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Od początku meczu kropił deszcz. Pojedynek na chwilę został przerwany pod koniec pierwszego seta, ale po drugiej partii rozpadało się mocniej i tenisiści udali się do szatni, a kort został przykryty plandeką.

Jeśli Hurkacz pokona Sandgrena zadebiutuje w Top 150 rankingu.