Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska wykreślona z rankingu WTA. Magda Linette pierwszą rakietą Polski

Rafał Smoliński

Agnieszka Radwańska nie znalazła się w najnowszym notowaniu rankingu WTA. Polska tenisistka została po 14 latach wykreślona ze światowego zestawienia. Nową pierwszą rakietą kraju jest od poniedziałku Magda Linette.

Wykreślenie z rankingu WTA to następstwo decyzji z 14 listopada 2018 roku, gdy Agnieszka Radwańska oficjalnie ogłosiła zakończenie zawodowej kariery. Krakowianka poinformowała również o tym władze kobiecego tenisa i 10 grudnia jest nazwisko zostało usunięte ze światowej klasyfikacji.

Radwańska zajmowała w notowaniu z 3 grudnia 2018 roku 74. pozycję. W sezonie 2012 wspięła się na najwyższe w karierze drugie miejsce i miała szansę zostać liderką, lecz nie zdołała pokonać w finale Wimbledonu Sereny Williams. Cztery lata później ponownie była druga, do czego przyczynił się m.in. triumf w Mistrzostwach WTA 2015.

Tenisistka z Krakowa zakończyła zawodową karierę z powodu problemów zdrowotnych, które uniemożliwiały jej normalne treningi i przygotowanie do występów na światowych kortach. Na swoim koncie ma 20 tytułów wywalczonych w imprezach głównego cyklu. Była w finale Wimbledonu i półfinale Australian Open, jednak nie zdobyła żadnego wielkoszlemowego trofeum.

Po wykreśleniu Radwańskiej z rankingu WTA nową pierwszą rakietą Polski została Magda Linette. Poznanianka zajmuje obecnie 81. pozycję w światowym zestawieniu. W poniedziałek nie awansowała w hierarchii, ponieważ wyprzedziła ją Tamara Zidansek. Słowence dopisano 50 punktów za zwycięstwo w zawodach ITF w indyjskim Pune.