PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Clara Tauson

Magdalena Fręch zatrzymana w Shenzhen. Przegrała z juniorską mistrzynią Australian Open

Rafał Smoliński

Clara Tauson okazała się lepsza po trzysetowym boju od Magdaleny Fręch w turnieju ITF o puli nagród 60 tys. dolarów na kortach twardych w Shenzhen. Mistrzyni juniorskiego Australian Open 2019 awansowała do półfinału.

Piątkowe spotkanie obu pań trwało 102 minuty. W pierwszym secie Magdalena Fręch (WTA 176) nie wypracowała żadnego break pointa i jako jedyna oddała serwis. Miało to miejsce w 12. gemie, gdy 16-letnia Dunka wykorzystała przy podaniu rywalki premierową piłkę setową.

Łodzianka odpowiedziała w drugiej odsłonie. Trzykrotnie przełamała serwis Clary Tauson i pewnie wygrała seta do zera. Utalentowana przeciwniczka nie załamała się i szybko wyszła na 3:0 w decydującej części spotkania. Polka odpowiedziała, gdy zmniejszyła dystans w siódmym gemie. Nie poszła jednak za ciosem i przegrała dwa kolejne gemy.

Nienotowana jeszcze w rankingu WTA Tauson zwyciężyła ostatecznie 7:6, 0:6, 6:3 i w sobotę powalczy o finał zawodów ITF w Shenzhen z oznaczoną "ósemką" Chinką Jia-Jing Lu (WTA 186). Fręch wywalczyła w tym tygodniu 15 punktów do światowej klasyfikacji.