Austriacy zdominowali Puchar Kontynentalny w Vikersund

Monika Szandała

Reprezentanci Austrii zdominowali zawody Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund, gdzie zajęli pierwsze cztery miejsca. Skokami na 109,5 oraz 108 metrów zwyciężył Stefan Thurnbichler przed Michaelem Hayboeckiem oraz Lukasem Muellerem.

Pozycje tuż za podium zajęli Markus Eggenhofer (105,5/109,5 m), Richard Freitag (106,5/107,5 m) oraz reprezentant gospodarzy - Andreas Stjernen (107/107,5 m).

Wśród Polaków najlepiej zaprezentował się Stefan Hula, który dwukrotnie uzyskał 106 metrów i zajął 7.miejsce. W konkursie punktowali także Grzegorz Miętus oraz Rafał Śliż, którzy zajęli odpowiednio 19. i 27. lokatę. Do finału nie zakwalifikował się Dawid Kubacki.

W klasyfikacji generalnej po 3 konkursach prowadzi Stefan Thurnbichler, który ma na swoim koncie 260 punktów. Za nim są Lukas Mueller (196 punktów) oraz Andreas Strolz (189 punktów).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Vikersund odbędzie się w sobotę 12 grudnia.