Kolejny Czech w Krośnie

Wojciech Ogonowski

W zeszłym tygodniu informowaliśmy państwa, że kontrakt z KSM Krosno przedłużył Martin Malek. W czwartek umową na kolejny rok z Wilkami związał się Jan Jaros. Dla 26-letniego zawodnika przyszły sezon będzie czwartym z rzędu spędzonym w klubie z Krosna. "JJ" Jaros, podobnie jak Malek, legitymował się będzie KSM 6,50.

Miniony sezon dla Jana Jarosa nie był udany. W składzie krośnieńskiego zespołu zawodnik znalazł się zaledwie pięć razy, a najlepsze spotkanie odjechał w ostatnim meczu ligowym Wilków w Lublinie. Wówczas w pięciu startach zdobył 9 punktów. Ogólnie średnia biegowa, którą wywalczył wyniosła 1,192.

Lepiej Jarosowi wiodło się na arenie międzynarodowej. Po raz pierwszy w karierze zawodnik awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy. Co prawda tam miał pełnić rolę jedynie rezerwowego, ale ostatecznie udało mu się wskoczyć za jednego z zawodników i z dorobkiem 5 punktów sklasyfikowany został na jedenastym miejscu. Ponadto w rodzimej lidze wraz ze swoim klubem - PDK Mseno zdobył tytuł drużynowego mistrza kraju.

- Dobrze się stało, że Janek Jaros został z nami - mówi w rozmowie ze SportoweFakty.pl sekretarz KSM Krosno - Wojciech Zych. - Nasz klub będzie działał piąty sezon, a Janek będzie z nami w sumie czwarty rok. Można powiedzieć, że to już taki nasz zawodnik, z którym kibice mogą się identyfikować i który myślę, że też ceni sobie jazdę w Krośnie, skoro zdecydował się kolejny raz z nami współpracować. Miniony sezon miał słabszy, ale to ambitny chłopak i wiem, że będzie mocno pracował nad tym, żeby kolejny był lepszy - dodaje Zych.

Jan Jaros jest czwartym zawodnikiem w kadrze Wilków na sezon 2011. Ważne kontrakty na przyszły rok mają także Martin Malek (KSM 6,50), Patrick Noergaard (6,50) oraz młodzieżowiec Mateusz Wieczorek (2,50).