Pewne zwycięstwo gospodarzy i dramat młodego zawodnika - PGE Marma Rzeszów - Orzeł Łódź (relacja)

Radosław Gerlach

PGE Marma Rzeszów pokonała na własnym torze Orła Łódź 55:35 w I kolejce Nice PLŻ. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został dość niespodziewanie Kenni Larsen.

Przed niedzielnym spotkaniem zdania kibiców odnośnie końcowego rezultatu były bardzo podzielone. Jedni spodziewali się łatwej wygranej gospodarzy, inni z kolei szansę na dobry występ gości upatrywali w małej liczbie przedsezonowych treningów "Żurawi". Bukmacherzy stawiali natomiast na ok. 10-punktowe zwycięstwo PGE Marma Rzeszów.

Ku zdumieniu tych drugich, mecz "rozstrzygnął się" już w pierwszej fazie zawodów. Po czterech gonitwach, "Żurawie" prowadzili już 19:5, a jedynym zawodnikiem gości, który do tamtej pory urwał punkty gospodarzom, był Antonio Lindback.

- O końcowym rezultacie zadecydowały pierwsze biegi. Magnus Zetterstroem, po odbyciu próby toru, doradził nam... złe przełożenia - powiedział po meczu Tomasz Chrzanowski. Brak spasowania z torem widoczny był u zawodników Orła niemalże w każdym biegu. Jedynie Jason Doyle i wspomniany Lindback byli w stanie nawiązać jakąkolwiek walkę z rywalami.

Losy spotkania odmieniły się nieco w trakcie siódmej gonitwy dnia. Tym razem, to Paweł Miesiąc wyraźnie przegrał start, a na wyjściu z pierwszego łuku brutalnie zaatakował Patryka Karczmarza. Wychowanek Stali Gorzów z impetem uderzył głową o tor, po czym niezwłocznie został odwieziony do szpitala. - Przez kilka chwil po upadku, zawodnik skarżył się na ograniczone pole widzenia. Na szczęście z czasem jego stan uległ znacznej poprawie - stwierdziły osoby zaangażowane w udzielanie zawodnikowi pomocy.

Po upadku Karczmarza, zawody zostały przerwane na ok. 40 minut, ponieważ na stadionie nie było wystarczającej liczby karetek pogotowia. Łodzianom ta przerwa z pewnością pomogła. Co więcej, udało im się nawet odnieść dwa biegowe zwycięstwa. - Nasi zawodnicy pozmieniali przełożenia i od razu zaczęło to lepiej wyglądać - mówił po spotkaniu Lech Kędziora, trener przyjezdnych.

Na odrabianie strat nie było już jednak czasu. PGE Marma poprowadzona przez fenomenalnego Kenniego Larsena w końcowym rozrachunku uzbierała o 20 punktów więcej od swoich konkurentów. Orzeł Łódź okazał się dla zeszłorocznych spadkowiczów dość łatwym przeciwnikiem. - Wygrana, wygraną, ale do końca rozgrywek jeszcze naprawdę długa droga, więc nie powinniśmy popadać w specjalny hurraoptymizm - skwitował niedzielny wynik, Maciej Kuciapa, który przez całe spotkanie był pewnym punktem drużyny znad Wisłoka.

Łodzianie, szansę na rehabilitację w Nice PLŻ będą mieli w Lany Poniedziałek. Wtedy to, podejmą na własnym torze zespół GKM'u Grudziądz. W najbliższej kolejce, ciężkie zadanie czeka również żużlowców PGE Marmy Rzeszów, którzy wybiorą się do Lublina.