Żużel. Pogoda górą w Szwecji. Jedno spotkanie Bauhaus-Ligan przełożone

MM

Opady atmosferyczne przeszkodziły w rozegraniu we wtorek meczu w Kumli. Tamtejsza Indianerna miała zmierzyć się z ekipą z Vetlandy. Znany jest już nowy termin tej rywalizacji.

W konfrontacji w Kumli miało wziąć udział dwóch Polaków - Dominik Kubera i Tomasz Gapiński, którzy w Szwecji ścigają się dla Vetlanda Speedway. To właśnie Gapiński kilka minut przed godziną 19:00, o której planowano rozpocząć mecz, przekazał na Facebooku, że w Kumli się rozpadało. Polak zamieścił krótki filmik.

Szwedzi znani są z tego, że potrafią być cierpliwi i radzą sobie z przygotowaniem torów po intensywnych opadach atmosferycznych. Niestety nawet i oni czasami przegrywają z aurą. Tak też się stało w tym przypadku. Kilkanaście minut przed 20 przekazano, że spotkanie zostaje odwołane i przełożone na czwartek, 26 sierpnia.

Dodajmy, że zawodnikiem Vetlanda Speedway jest też Bartosz Zmarzlik, ale mistrz świata nie był przewidziany w składzie gości na tę rywalizację.