Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Przełomowy moment w polskim baseballu. Reprezentacja wyjedzie na zgrupowanie do USA

Reprezentacja Polski w baseballu po raz pierwszy w historii wyjedzie na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. Tam Biało-Czerwoni rozegrają kilka pokazowych spotkań z miejscowymi drużynami.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Baseball to narodowy sport Amerykanów Getty Images / Rich Schultz / Baseball to narodowy sport Amerykanów

Polacy na zgrupowanie wyjadą 29 listopada. W regionie Los Angeles w Kaliforni przebywać będą do 7 grudnia. To pierwszy tego typu wyjazd naszej reprezentacji do Stanów Zjednoczonych, możliwy dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Głównym trenerem Biało-Czerwonych jest Paul Solarski, który pochodzi z Kanady. Powołania do kadry otrzymali: Mikołaj Dąbrowski, Marek Deska, Michał Glinka, Dominic Golubiewski, Jakub Jendryczka, Joey Kalafut, Kacper Kamiński, Marcin Musiałem, Mariusz Ostarek, Miłosz Paprocki, Marek Podgórski, Matthew Rienzi, Filip Sarota, Mateusz Serafin, Artur Strzałka, Mateusz Szustek, Paweł Sztejka, Artur Wojtczak, Ray Wojtala, Maciej Wróblewski i Paweł Zagórski.

Z tego grona najbardziej znany jest Strzałka. To wychowanek Silesii Rybnik, który w wieku 18 lat podpisał kontrakt z New York Yankees. Był to pierwszy zawodnik wyszkolony w Polsce, który związał się umową z klubem ligi MLB. Ostatnio grał w lidze japońskiej.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: była dziewczyna Dybali doskonale radzi sobie bez gwiazdy Juventusu

W Kalifornii Biało-Czerwoni rozegrają sześć pokazowych meczów. Zmierzą się z drużynami akademickimi czy licealnymi, ale także z zespołem lokalnego departamentu policji. - Naszym celem jest narażenie baseballowej reprezentacji Polski na działanie baseballu w Ameryce. W większości nasi zawodnicy mieli ograniczone możliwości z wysokiej jakości baseballem i to począwszy od tego jak jest grany, do obiektów, na których się gra - powiedział Solarski.

- Pokazując zawodnikom amerykański styl baseballu, mamy nadzieję, że zobaczą, jak ciężko tamtejsi zawodnicy pracują nad udoskonaleniem swojej gry. Ponadto, zabranie graczy do Stanów Zjednoczonych bez wątpienia zbliży ich jako drużynę. Zapewni to również możliwość treningu i doskonalenia umiejętności w ciepłym klimacie na bardzo dobrych boiskach - dodał trener reprezentacji Polski.

Szkoleniowiec liczy, że wyjazd do Stanów Zjednoczonych zaprocentuje w przyszłości. Solarski wierzy, że zgrupowanie będzie motywacją zarówno dla obecnych reprezentantów, jak i tych zawodników, którzy walczą o to, by znaleźć się w kadrze. - Będzie to coś, do czego młodsi zawodnicy będą aspirować: pracuj ciężko, aby być w drużynie narodowej i ciesz się korzyściami z bycia w zespole i reprezentowania Polski - powiedział trener.

Baseball nie jest zbyt popularnym sportem w Polsce, ale nasi reprezentanci regularnie rywalizują w europejskich rozgrywkach. Oficjalne ligowe zmagania baseballowe w Polsce zainaugurowano w 1984 roku. Dodajmy, że sport ten wróci na igrzyska olimpijskie po dwunastoletniej przerwie. W 2020 roku w Tokio o medale walczyć będą mężczyźni.

Czy interesujesz się baseballem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×