Baseball. Zawodnik zszedł z boiska w trakcie meczu. Dowiedział się, że ma koronawirusa

Do zaskakującej sytuacji doszło podczas meczu World Series pomiędzy Los Angeles Dodgers a Tampa Bay Rays. Podczas ósmej zmiany plac gry opuścił Justin Turner. Okazało się, że zawodnik... jest zakażony koronawirusem.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Justin Turner Getty Images / Ronald Martinez / Na zdjęciu: Justin Turner
We wtorek odbył się szósty mecz World Series. W trakcie ósmej zmiany doszło do nietypowej sytuacji. Plac gry musiał opuścić Justin Turner, zawodnik drużyny Los Angeles Dodgers.

Okazało się, że bazowy... ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. To rodzi wątpliwości, jak Major League Baseball przygotowała się na grę w trakcie pandemii. Turner przebywał zarówno na ławce rezerwowych, jak i na placu gry podczas meczu rozgrywanego na pustym stadionie.

Według "MLB Insider" labolatorium przeprowadzające testy poinformowało, że pierwszy wynik zawodnika był niejednoznaczy. Zlecono kolejny test, który wykazał, że baseballista jest zakażony, wobec czego wezwano Dodgersów do natychmiastowego usunięcia Turnera z gry.

Po powrocie do hotelu zawodnicy i sztab Los Angeles Dodgers mieli zostać poddani szybkim testom PCR.

Los Angeles Dodgers po raz pierwszy od 1988 roku zwyciężyli w World Series. W finale rozgrywek Kalifornijczycy pokonali Tampa Bay Rays 4:2.

Czytaj także:
PKO Ekstraklasa. Bartosz Kapustka był w izolacji. Znów trenuje z Legią Warszawa
PlusLiga. Koronawirus. Sześciu zawodników GKS-u Katowice z pozytywnymi wynikami

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×