Koronawirus. Serie A. Piotr Zieliński wyzdrowiał. Polak wrócił do treningów!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: piłkarz reprezentacji Polski Piotr Zieliński (w środku) podczas treningu kadry w Amsterdamie
PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: piłkarz reprezentacji Polski Piotr Zieliński (w środku) podczas treningu kadry w Amsterdamie
zdjęcie autora artykułu

Świetne wieści z obozu SSC Napoli. Do treningów wrócił we wtorek Piotr Zieliński, który w ostatnim czasie zmagał się z koronawirusem. Włoski zespół przygotowuje się do meczu Ligi Europy z Realem Sociedad.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=26244]

Piotr Zieliński[/tag] i Eljif Elmas pojawili się na wtorkowym treningu SSC Napoli. Serwis sscnapoli.it informuje, że pomocnicy najpierw odbyli wizytę w klinice Pineta Grande u doktora Elpidio Pezzelli, a następnie wzięli udział w zajęciach. Ćwiczyli zarówno indywidualnie, jak i z zespołem.

"Sesja treningowa składała się z rozgrzewki, później zawodnicy trenowali podania i technikę, a zakończyli zajęcia pracą nad posiadaniem piłki" - informują włoscy dziennikarze.

Zieliński ponad 20 dni przebywał na kwarantannie z powodu otrzymania pozytywnego testu na obecność koronawirusa. Piłkarz opuścił przez to ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski, nie zagrał również w trzech meczach Napoli.

Polski pomocnik na początku nie czuł się najlepiej. Zieliński był osłabiony i "łapał zadyszkę przy wchodzeniu po schodach". Później piłkarz Napoli przechodził COVID-19 bezobjawowo. Wyniki kolejnych testów były jednak pozytywne i musiał pozostać w izolacji. Czuł się jednak na tyle dobrze, że mógł wykonywać ćwiczenia ustalone przez klubowych trenerów. W sobotę, w końcu, wynik testu dał rezultat negatywny i Zieliński mógł dołączyć do zespołu.

Drużyna SSC Napoli przygotowuje się do czwartkowego spotkania z Realem Sociedad w ramach Ligi Europy.

Zobacz także: Cezary Kucharski zabrał głos. Apel za pośrednictwem dziennikarza Niemieckie media komentują zatrzymanie Cezarego Kucharskiego. "Lewandowski jest traktowany jako ofiara"

ZOBACZ WIDEO: Liga Europy. "Wszyscy czuli niedosyt". Satka zdradza nastroje w szatni Lecha

Źródło artykułu: