Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Stadion PGE Narodowy - zwiedzanie, pojemność, adres, parking

Stadion PGE Narodowy mieści się w Warszawie przy Al. Księcia J. Poniatowskiego 1. Obiekt został otwarty na początku 2012 roku i jest najnowocześniejszym stadionem w Polsce.
Michał Jankowski
Michał Jankowski
/ PGE Narodowy

Warszawa od dawna miała w planach budowę Stadionu Narodowego. Ich realizację ułatwiło przyznanie Polsce organizacji mistrzostw Europy w 2012 roku. Arena powstała w miejscu Stadionu Dziesięciolecia, który lata świetności miał za sobą i był wykorzystywano jako targowisko.

Budowa Stadionu Narodowego rozpoczęła się w 2008 roku. Pierwotnie miała zostać zakończona w 2011 roku, ale nie obyło się bez problemów i ostatecznie data otwarcia została przesunięta na styczeń kolejnego roku. Koszt budowy oscylował w okolicach dwóch miliardów złotych. Nie uwzględnia on wartości działki, ponieważ właścicielem stadionu jest Skarb Państwa. Od lipca 2015 roku stadion nosi nazwę PGE Narodowy.

Odbywają się na nim przede wszystkim wydarzenia sportowe takie jak mecze piłkarskiej reprezentacji Polski czy finał Pucharu Polski. Zorganizowane na nim zostały również mistrzostwa świata w siatkówce, finał Ligi Europy, finał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego czy żużlowe Grand Prix Polski. Nie brakowało również imprez motoryzacyjnych czy różnego rodzaju koncertów polskich i światowych gwiazd. Zimą na miejscu murawy przygotowane zostały trzy lodowiska, które cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy i nie tylko.

Stadion PGE Narodowy w zależności od rodzaju imprezy może pomieścić około 58 tysięcy kibiców. Rekord frekwencji na Stadionie Narodowym wynosi obecnie 62 tysiące ludzi. Tylu fanów obejrzało mecz siatkówki Polska - Serbia podczas mistrzostw świata w 2014 roku.

Dużym atutem PGE Narodowego jest możliwość zasunięcia dachu. Łącznia powierzchnia obiektu wynosi 203 920 m2. Mieszczą się na nim m.in. cztery restauracje, teatr XL, a także oceanarium. Parking pomieści 1 765 samochodów.

Zwiedzanie stadionu PGE Narodowego jest możliwe przez 7 dni w tygodniu. Na zainteresowanych czekają cztery trasy: piłkarza, historyczna, ekskluzywna oraz znani i lubiani. Dla najmłodszych przygotowano dodatkowo trasę przedszkolaka. Na górnej trybunie znajduje się punkt widokowy.

Nazwa stadionu PGE Narodowy
Wcześniejsza nazwa stadionu Stadion Narodowy w Warszawie
Adres Al. Księcia J. Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa
Pojemność 58 000
Data otwarcia 29 stycznia 2012
Koszt budowy stadionu ok. 2 mld zł
Oświetlenie 2400 lux
Rekord frekwencji 62 000 podczas MŚ w siatkówce. Mecz Polska - Serbia
Parking 1 765 miejsc

Czy miałeś/aś okazję gościć stadion PGE Narodowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś komentarz
  Szykowany jest "...największy stadion w Polsce!" http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/626847/to-bedzie-najwiekszy-stadion-w-polsce
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×