Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Co to jest Karta Kibica i jak ją wyrobić?

O tym, co to jest Karta Kibica, jakie przywileje płyną z jej posiadania oraz jakie dane są potrzebne do jej utworzenia można przeczytać w WP SportoweFakty.
Bruno Szafer
Bruno Szafer
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski

Karta Kibica to jeszcze do niedawna obowiązkowy przedmiot w portfelu każdego kibica w Polsce. Bez niego nie można było kupić biletu na mecze żadnego klubu w ekstraklasie. Coraz więcej zespołów wychodzi jednak naprzeciw swoim sympatykom i liberalizuje konieczność posiadania Karty Kibica. Ta jednak oznacza wiele przywilejów, których pozbawieni są fani, którzy jej nie mają. W Lotto Ekstraklasie wciąż znajdują się takie kluby, które wymagają posiadania Karty Kibica.

Karta Kibica to elektroniczny nośnik danych i spore ułatwienie dla sympatyków piłki nożnej. Posiadając ten kawałek plastiku nie trzeba już myśleć o tym, że klasyczny karnet bądź bilet ulegnie zniszczeniu. Wejściówki są przypisywane do profilu, który zakładany jest w systemie klubowym. W głównej mierze Karty Kibica są przedmiotem, który ułatwia klubom katalogowanie swoich kibiców i późniejszą ich identyfikację.

Jakie przywileje daje Karta Kibica?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każda organizacja posługująca się Kartami Kibica indywidualnie podchodzi do przywilejów, jakie oferuje swoim sympatykom. W większości przypadków posiadanie karty oznacza prawo pierwokupu biletów na spotkania swojego ulubionego zespołu lub reprezentacji.

Ponadto kluby Lotto Ekstraklasy dwoją się i troją, aby przygotować jak najlepszy program lojalnościowy dla swoich kibiców. Posiadanie Karty Kibica często oznacza zniżki w rozmaitych miejscach, które partnerują zespołom piłkarskim.

W wielu klubach posiadanie Karty Kibica oznacza również zniżki do popularnych 'fan shopów', czyli sklepów kibica. W nich można nabyć koszulki meczowe lub gadżety klubowe ze sporymi rabatami.

Najlepszym przykładem przywileju płynącego z posiadania Karty Kibica jest sytuacja, która miała miejsce przy zakupie biletów na mecze Legii Warszawa w Lidze Mistrzów. Wszyscy kibice w Polsce mieli olbrzymi apetyt na spotkania z Borussią Dortmund, Realem Madryt czy Sportingiem Lizbona. Jednak stołeczny klub wydał komunikat, że prawo pierwokupu wejściówek będą mieli ci kibice, którzy posiadają karty i często pojawiają się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej.

Jak wyrobić Kartę Kibica?

Kartę Kibica można wyrobić w siedzibie każdego klubu w Lotto Ekstraklasie oraz w specjalnie wyznaczonych punktach. O ich lokalizacjach decydują zespoły. Często jest to zależne od tego, kto jest partnerem organizacji.

Ważną informacją jest fakt, iż przy zakładaniu Karty Kibica przez osobę niepełnoletnią potrzebny jest opiekun prawny. Niezbędnymi danymi do wyrobienia tego dokumentu są: imię, nazwisko oraz numer PESEL i poświadczenie potwierdzające te informacje. W wielu klubach koniecznością jest też zrobienie zdjęcia z własnym wizerunkiem.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×