Zmiana w polskiej kadrze na Puchar Świata. Możliwy debiut

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Red Bull Content Pool / Na zdjęciu: Kamila Żuk
WP SportoweFakty / Red Bull Content Pool / Na zdjęciu: Kamila Żuk
zdjęcie autora artykułu

Kolejny weekend biathlonowego Pucharu Świata zaplanowany jest w Hochfilzen. Trenerzy polskiej kadry Tobias Torgersen i Rafał Lepel ogłosili skład na zawody w Austrii. Możliwy jest debiut w PŚ.

W Kontiolahti z dobrej strony pokazały się Joanna Jakieła i Anna Mąka. Obie zdobyły punkty Pucharu Świata w biathlonie, a pierwsza z zawodniczek zaliczyła najlepszy występ w karierze. W biegu pościgowym finiszowała na 26. miejscu. Polki już w najbliższy weekend będą miały kolejną szansę na powiększenie swojego dorobku.

Trener żeńskiej kadry Tobias Torgersen będzie miał do dyspozycji też Kamilę Żuk i Natalię Sidorowicz. Dodatkowo powołanie otrzymała Dominika Bielecka, która w minionym tygodniu startowała w zawodach Pucharu IBU w Idre, gdzie zdobyła 2 punkty w biegu pościgowym.

To była biegaczka narciarska, która starty z karabinem na plecach rozpoczęła w sezonie 2016/17. Reprezentowała wówczas Polskę zarówno na Mistrzostwach Europy, jak i na Uniwersjadzie. Teraz wraca do reprezentacji po kilku latach przerwy w startach. Jeśli dostanie szansę występu, to będzie to dla niej debiut w Pucharze Świata.

W składzie męskiej reprezentacji Polski na zawody w Hochfilzen znalazły się te same osoby, które w ubiegłym tygodniu rywalizowały w fińskim Kontiolahti. Trener Rafał Lepel zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w grudniu stawia na zawodników, z którymi spędził cały okres przygotowawczy. W weekend ponownie ujrzymy Grzegorza Guzika, Andrzeja Nędzę-Kubińca, Jana Guńkę, Marcina Zawoła.

Kalendarz startów PŚ w Hochflizen:

8 grudnia, godz. 14:10 - sprint kobiet 9 grudnia, godz. 13:45 - sprint mężczyzn 10 grudnia, godz. 11:30 - bieg pościgowy kobiet 10 grudnia, godz. 13:40 - sztafeta mężczyzn 11 grudnia, godz. 11:30 - sztafeta kobiet 11 grudnia, godz. 14:15 - bieg pościgowy mężczyzn

Czytaj także: Znamy skład kadry skoczków na PŚ w Niemczech i Szwajcarii Polki z awansem. Życiowy wynik Joanny Jakieły

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Katarczycy się wściekli, gdy ją zobaczyli. To miss mundialu?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty