Na to czekaliśmy! Świetny występ Polki

Elvira Oeberg wygrała biathlonowy bieg sprinterski rozegrany w Pokljuce w ramach Pucharu Świata. Świetnie spisała się Kamila Żuk. Polka była bezbłędna na strzelnicy i finiszowała na 15. miejscu.

Mateusz Kozanecki
Kamila Żuk Getty Images / DeFodi Images / Na zdjęciu: Kamila Żuk
To był najlepszy w tym sezonie występ Kamili Żuk. Polka jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia sygnalizowała wzrost formy i w Pokljuce pokazała, że nie był to przypadek. W czwartkowym sprincie pokazała się ze świetnej strony. Była bardzo pewna na strzelnicy i wszystkie dziesięć pocisków posłała do celu.

Do tego doszła dobra forma biegowa. Liderka reprezentacji Polski na mecie uzyskała piętnasty czas. Do zwyciężczyni straciła nieco ponad 58 sekund. To dobra pozycja wyjściowa przed sobotnim biegiem pościgowym.

Bieg sprinterski zakończył się wygraną Szwedki Elvira Oeberg, która również była bezbłędna na strzelnicy. Miała blisko 7 sekund przewagi nad Francuzką Julia Simon. Trzecia była Dorothea Wierer, która straciła do Oeberg blisko 19 sekund. Cała trójka popisała się stuprocentową skutecznością na strzelnicy.

Pozostałe Polki nie zdobyły punktów Pucharu Świata. W biegu pościgowym wystartuje Joanna Jakieła, która w sprincie była 44., a na strzelnicy pomyliła się raz. Anna Mąka zajęła 74. miejsce (dwa pudła), a Natalia Sidorowicz sklasyfikowana została na 80. lokacie (trzy karne rundy). Wyniki sprintu kobiet: