Błysk formy polskich biathlonistów. Nie dali szans rywalom

Polscy biathloniści szlifują formę przed startem sezonu. Biało-Czerwoni przebywają na zgrupowaniu w Austrii, gdzie mieli okazję sprawdzić się na tle rywali w mistrzostwach kraju. Formą błysnął Jan Guńka, który nie dał szans rywalom.

ŁW
Jan Guńka Facebook / PZBiath / Na zdjęciu: Jan Guńka
Do rozpoczęcia sezonu 2023/24 pozostało jeszcze ponad dwa miesiące, a zawodnicy wciąż trenują na nartorolkach. To idealny sposób do tego, by przygotować się do rywalizacji na śniegu i jest przez naszych zawodników praktykowany od wielu lat. W ostatnich dniach mieli oni szansę sprawdzić swoją formę na tle zawodników z innych krajów.

Reprezentanci Polski wystartowali w mistrzostwach Austrii w biathlonie letnim, które rozgrywane były zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów. W tej drugiej grupie formą błysnęli nasi zawodnicy.

Pierwsze miejsce w mistrzostwach Austrii zajął bowiem Jan Guńka, drugi był Marcin Zawół, a trzeci Konrad Badacz. To drobny prognostyk przed startem sezonu. Guńka wygrał z Zawołem o 8 sekund i to pomimo tego, że na strzelnicy popełnił o dwa błędy więcej. Z kolei strata Badacza to lidera wynosiła 17 sekund.

W zawodach wystartowali też seniorzy i juniorki. Nie osiągali jednak tak dobrych rezultatów. Wojciech Skorusa był 15., a Andrzej Nędza-Kubiniec 16. Z kolei Patryk Bryn był 18. Wśród seniorek najlepsza z Polek była Kamila Cichoń (16), Magda Piczura zajęła 17. miejsce, a Dominika Bielecka 20. Wśród juniorek siódma była Barbara Skrobiszewska.