Znamy skład na Puchar Świata w Hochfilzen. Jest zmiana w polskiej kadrze

W weekend w austriackim Hochfilzen rozegrane zostaną kolejne zawody w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Znana jest już kadra Biało-Czerwonych na nadchodzącą rywalizację o punkty.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Andrzej Nędza-Kubiniec Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Andrzej Nędza-Kubiniec
Za nami udany dla polskich biathlonistów tydzień zmagań w szwedzkim Oestersund. Punkty zdobyli Anna Mąka, Joanna Jakieła i Jan Guńka. Mąka raz finiszowała nawet w czołowej dziesiątce. Z kolei dla Guńki były to pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata w biathlonie.

Teraz zawodnicy i zawodniczki przenoszą się do austriackiego Hochfilzen, gdzie rozegrane zostaną sprinty, biegi pościgowe oraz sztafety. Znów liczymy na kolejne punkty Biało-Czerwonych.

Wiadomo już, w jakim składzie pobiegną nasze drużyny. W kadrze kobiet doszło do jednej zmiany. Trener Tobias Torgersen zdecydował, że na zawody Pucharu Świata nie pojedzie Kamila Cichoń. W składzie znalazły się za to Mąka, Jakieła, Natalia Sidorowicz i Daria Gembicka.

Z kolei trener Rafał Lepel na pucharową rywalizację w Austrii powołał Guńkę, Andrzeja Nędzę-Kubińca, Tomasza Jakiełę, Konrada Badacza i Marcina Zawóła.

Program zawodów:

8 grudnia:

Sprint mężczyzn (godz. 11:30)
Sprint kobiet (godz. 14:25)

9 grudnia:

Bieg pościgowy mężczyzn (godz. 12:15)
Bieg pościgowy kobiet (godz. 14:45)

10 grudnia:

Sztafeta mężczyzn (godz. 11:30)
Sztafeta kobiet (godz. 14:15)

Czytaj także:
Stoch ujawnił, co się działo w ostatnich dniach. "Rozmawiałem o tym z trenerami"
"Nie zdziałamy cudów". Norwegowie poprosili o pomoc Polaków

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×