Triumf mimo trzech karnych rund. Awans Polaka

Johannes Boe potwierdził, że wrócił do wysokiej formy. Norweg wygrał bieg pościgowy w Lenzerheide, który rozegrano w ramach biathlonowego Pucharu Świata. 50. miejsce zajął Jan Guńka.

Łukasz Witczyk
Johannes Boe PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Johannes Boe
Norweg na trasę ruszył jako drugi, ale szybko przedarł się na prowadzenie. Johannes Boe był bezkonkurencyjny w biegu pościgowym w Lenzerheide. Reprezentant Norwegii miał za sobą nieudany początek sezonu, ale szybko wrócił do światowej czołówki. Potwierdzeniem tego jest weekend w Szwajcarii.

Młodszy z braci Boe wygrał i to pomimo trzech karnych rund. Na mecie miał blisko 25 sekund przewagi nad rodakiem Endre Stroemsheimem, który popełnił dwa pudła na strzelnicy i przesunął się z dwunastej pozycji na drugą. Z kolei na najniższym stopniu podium stanął Sturla Holm Laegreid. Jego strata do Boe to 29 sekund.

Jedyny Polak w stawce - Jan Guńka - sklasyfikowany został na 50. miejscu. Reprezentant naszego kraju przesunął się z 57. lokaty. Na strzelnicy popełnił trzy błędy. Dodajmy, że zwycięzca sprintu - Benedikt Doll - spadł na 17. miejsce, a to efekt aż siedmiu karnych rund.

Niedziela w Lenzerheide będzie stała pod znakiem rywalizacji w biegach masowych. W nich nie zobaczymy Polaków.