Doll uprzedził Norwegów. Badacz najlepszy z Polaków

Zwycięstwem Benedikta Dolla zakończył się bieg sprinterski, który rozegrano w niemieckim Oberhofie. Na podium stanęli jeszcze Norwegowie Sturla Holm Laegreid i Endre Stroemsheim. Najlepszy z Polaków był Konrad Badacz.

Łukasz Witczyk
Benedikt Doll Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Benedikt Doll
Bieg sprinterski mężczyzn był pierwszą w nowym roku biathlonową rywalizacją o punkty Pucharu Świata. Pierwotnie miał się odbyć w czwartek, ale został przeniesiony na piątek ze względu na złe warunki atmosferyczne w Oberhofie.

5 stycznia nie było już najmniejszych problemów z przeprowadzeniem zawodów. Przed własną publicznością świetnie dysponowany był Benedikt Doll, który na strzelnicy zaliczył jedno pudło. Znakomita forma biegowa dała mu zwycięstwo. Na mecie miał czas o niecałe 2 sekundy lepszy niż Sturla Holm Laegreid. Trzeci był Endre Stroemsheim.

Czwartą lokatę zajął Johannes Boe, który dwukrotnie pomylił się na strzelnicy, co kosztowało go miejsce na podium.

W zawodach wystartowało czterech Polaków. Najlepszy z nich był Konrad Badacz, który finiszował z 47. czasem i do triumfatora stracił 2 minuty i 27 sekund. Jest on jedynym Biało-Czerwonym, który wystąpi w sobotnim biegu pościgowym. Dodajmy, że Badacz musiał przebiec dwie karne rundy.

78. lokatę zajął Jan Guńka (trzy błędy na strzelnicy), 87. był Marcin Zawół (bezbłędny podczas strzelania), a Andrzej Nędza-Kubiniec wyprzedził tylko jednego rywala i rywalizację zakończył na 98. pozycji.