Polacy przygotowują się do mistrzostw świata. Trenerzy ogłosili powołania

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Polski Związek Biathlonu / Na zdjęciu: Anna Mąka
Materiały prasowe / Polski Związek Biathlonu / Na zdjęciu: Anna Mąka
zdjęcie autora artykułu

Trenerzy Tobias Torgersen i Rafał Lepel ogłosili nazwiska powołanych biathlonistów na mistrzostwa świata, które rozegrane zostaną w Novym Meście. Na liście jest dziesięcioro zawodników.

Od 7 lutego najlepsi biathloniści globu rywalizować będą w Novym Meście w mistrzostwach świata. To szczęśliwa miejscowość dla Polaków. W 2013 roku po medal MŚ sięgnęły tam Krystyna Pałka (srebro) oraz Monika Hojnisz (brąz).

Podczas tegorocznych mistrzostw świata 12 konkurencji, w których biathloniści będą walczyć o medale. Udział w zawodach weźmie dziesięcioro reprezentantów Polski. Trener żeńskiej kadry zdecydował o powołaniu Anny Mąki, Natalii Sidorowicz, Joanny Jakieły, Darii Gembickiej i Kamili Cichoń.

Z kolei odpowiadający za męską kadrę trener Rafał Lepel do reprezentacji Polski powołał Kacpra Guńkę, Marcina Zawoła, Konrada Badacza, Jana Guńkę i Andrzeja Nędzę-Kubińca. Dwaj ostatni biorą udział w zgrupowaniu w Kościelisku, które ma być przygotowaniem do najważniejszej imprezy sezonu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Bajeczny urlop dziennikarki i piłkarza

Mistrzostwa świata zainaugurowane zostaną 7 lutego sztafetą mieszaną. Oprócz tego rozegrane zostaną sprinty, biegi pościgowe, biegi indywidualne, pojedyncze sztafety mieszane, sztafety kobiet i mężczyzn, a czempionat zakończy się biegami masowymi, które zaplanowano na 18 lutego.

Powołania na mistrzostwa świata w Novym Meście:

Kobiety: Anna Mąka Joanna Jakieła Natalia Sidorowicz Daria Gembicka Kamila Cichoń

Mężczyźni: Kacper Guńka Marcin Zawół Konrad Badacz Jan Guńka Andrzej Nędza-Kubiniec

Czytaj także: Polskie skoki mają problem. PZN popełnił bardzo duży błąd? "Jestem wyczerpany". Niepokojące słowa dominatora sezonu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)