Historyczne wydarzenie w Polsce. Biathloniści powalczą o punkty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / SMS Szklarska Poręba / Na zdjęciu: Marcin Zawół
Facebook / SMS Szklarska Poręba / Na zdjęciu: Marcin Zawół
zdjęcie autora artykułu

Wyremontowany za miliony złotych ośrodek narciarski na Polanie Jakuszyckiej będzie gościć uczestników Pucharu IBU juniorów. To historyczne wydarzenie dla polskiego biathlonu.

To pierwsza tego rodzaju impreza międzynarodowa w biathlonie, organizowana w nowym ośrodku w Jakuszycach. Rusza Puchar IBU Juniorów, który będzie próbą generalną przed mistrzostwami Europy juniorów, które rozpoczynają się 7 lutego.

Już w czwartek 1 lutego pierwsze zawody międzynarodowe, które odbędą się w Dolnośląskim Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Ośrodek, który powstał w Jakuszycach to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Po modernizacji został otwarty we wrześniu 2022 roku. Ma już za sobą również organizację Biegu Piastów, czy mistrzostwa Polski w biathlonie, ale najważniejszy sprawdzian właśnie przed nim - najpierw Puchar IBU Juniorów a następnie mistrzostwa Europu juniorów.

Puchar IBU Juniorów w Jakuszycach rozpocznie się od biegów indywidualnych, które rozegrane zostaną 1 lutego. Natomiast 3 i 4 lutego odbędą się sprinty. Polskę na swojej arenie reprezentować będą: Emilia Zasadna, Oliwia Arendarczyk, Aleksandra Szajnowska, Milena Widlak, Zuzanna Sadownik, Klaudia Niedurny, Marcin Zawół, Fabian Suchodolski, Kacper Brzóska, Jakub Potoniec, Mariusz Pływaczyk, Dawid Filiip i Maciej Łapka.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Bajeczny urlop dziennikarki i piłkarza

Przypomnijmy, że będący wciąż juniorem Marcin Zawół startował w tym sezonie w Pucharze Świata. Najlepszy wynik, który uzyskał w zawodach Pucharu IBU Juniorów tej zimy to 3. miejsce w sprincie w Ridnaun.

Puchar IBU Juniorów w Jakuszycach 2024

Czwartek, 1 lutego

10:30 - bieg indywidualny mężczyzn 14:00 - bieg indywidualny kobiet

Sobota, 3 lutego

10:30 - sprint mężczyzn 14:00 - sprint kobiet

Niedziela, 4 lutego

10:30 - sprint mężczyzn 14:00 - sprint kobiet

Czytaj także: Polskie skoki mają problem. PZN popełnił bardzo duży błąd? "Jestem wyczerpany". Niepokojące słowa dominatora sezonu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty