Rosjanie najlepsi w Soczi

Zwycięstwem Rosjan zakończył się biathlonowy bieg sztafetowy na dystansie 4x7,5 km rozegrany na olimpijskiej trasie w Soczi. Oprócz gospodarzy na podium stanęły sztafety z Niemiec i Czech.

Łukasz Witczyk
To był bardzo dobry bieg w wykonaniu rosyjskiej sztafety. Co prawda na półmetku rywalizacji zajmowali oni 10. miejsce, lecz biegnący na trzeciej i czwartej zmianie Dmitrij Małyszko i Jewgienij Ustiugow wszystkie 10 nabojów posłali do celu. Wcześniej jedną karną rundę podczas strzelania w pozycji leżącej zanotował Aleksander Łoginow.

Dzięki celnym strzałom Małyszki i Ustiugowa triumf Rosjan nie był nawet przez chwilę zagrożony, zwłaszcza że podczas ostatniego strzelania przed karną rundą bronić się musiał Benedikt Doll. Niemiec ostatecznie uratował drugą lokatę, a na najniższym stopniu podium stanęli dość nieoczekiwanie Czesi.

Na czwartym miejscu rywalizację ukończyli Norwedzy, którzy szansę na wyższe miejsce stracili przez słaba dyspozycję na strzelnicy Johannesa Thingnesa Boe. Norweg musiał przebiec karną rundę. Dopiero 5. miejsce zajęli Francuzi, lecz w ich składzie zabrakło dominatora obecnego sezonu, Martina Fourcade'a. Polacy w Soczi nie startowali.